שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת הכינוסים > בריאות האוכלוסייה הערבית בציר הזמן > רשימת התקצירים > COPD עדכונים
בריאות האוכלוסייה הערבית בציר הזמן
חזרה לרשימת הכינוסים
תקצירים
בתוכנית
חברי הוועדה המדעית
מפת הגעה
דף הכינוס
סוגיות בבריאות הגבר
COPD עדכונים
ד"ר אחמד עתאמנה - מנהלת מרפאת COPD, שירותי בריאות כללית, חדרה

מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) היא מצב של תחלואה המאופיין ע"י הגבלה בזרימת אוויר (Airflow Limitation-AL) שנגרם ע"י דלקת כרונית של דרכי האוויר והפרנכימה, כתגובה לחלקיקים רעילים ולגזים, בעיקר חשיפה לעשן בכל צורותיו.
הפתוגנזה של COPD קשורה להשפעת העישון על הריאות. קיים קשר כללי בין משך תקופת העישון וחומרת הגבלת זרימת האוויר (AL), אך קיימים הבדלים אישיים רבים. הירידה הממוצעת ב-FEV1 במעשנים מהירה יותר - 60ML/YR - בהשוואה ללא מעשנים - 30ML/YR – 20%-15% מהמעשנים מפתחיםCOPD  ובהם הירידה ב-FEV1 יותר מ-60ML/YR.
COPD היא אחת המחלות הכרוניות השכיחות והקשות ביותר. המחלה מדורגת במקום ה-12 במחלות הכרוניות מבחינת תחלואה ובמקום ה-6 כגורם תמותה. ארגון הבריאות העולמי מנבא שבשנת 2020 תעלה למקום ה-5 בתחלואה, ומבחינת תמותה צפויה עלייה מהמקום השישי למקום השלישי.
אף שקיימת ירידה בתחלואה העולמית במרבית המחלות, כגון: מחלת לב כלילית,סוגים מסוימים של סרטן, שבץ מוחי ועוד, יש עלייה בשכיחות שלCOPD  וזאת עקב עלייה בתוחלת החיים, עלייה בעישון בארצות מתפתחות ובעיות תזונה.
שכיחות המחלה בארצות שונות משתנה: בארה"ב כ-5% מהאוכלוסייה הבוגרת, באנגליה 2% בנשים ו-4% בגברים. ביפן דווח על 8.7% מכלל האוכלוסייה וזאת עקב העלייה בממדי העישון. שכיחות המחלה בארץ אינה ידועה. בשנים האחרונות נערך מחקר מקיף בנושא. מנתונים על שכיחות העישון בקרב האוכלוסייה הערבית והיהודית באזור שרון שומרון, בקרב הגברים הערבים 92% עישנו בעבר ו-60% מעשנים פעילים, ניתן לשער ששכיחות COPD היא גבוהה במיוחד.
מחלת ריאות חסימתית כרונית מאופיינת בחסימה בזרימת אוויר, כפי שזה בא לידי ביטוי ב-FEV1/FVC. התקדמות המחלה מוערכת בקצב הירידה ב-FEV1 והיא גדולה יותר בקרב מעשנים בהשוואה ללא מעשנים.
עד היום ידוע שהפסקת עישון היא ההתערבות היחידה שהוכח שהיא משנה את קצב הירידה של FEV1. לא הוכחה היעילות של N-Acetylcysteine וכן לא של
 
ICS (Inhaled Corticosteroids) על קצב הירידה של FEV1. השפעת סוגים שונים של Beta Agonists סלקטיביים הראו שיפור בתפקודי הריאה, בקוצר הנשימה ומצב הבריאות בעבודות לטווח קצר, אך ההשפעה האפשרית לטווח ארוך על קצב הירידה ב-FEV1 לא הוכחה.
בשנים האחרונות נערכו מספר עבודות גדולות שהראו השפעה אפשרית טיפולית על קצב הירידה של FEV1, וכן בחלקם על התמותה מהמחלה בנוסף להשפעות אחרות, כגון: התלקחויות ואיכות חיים. אנו נסקור בקצרה שלוש עבודות.
דף זה מוגן על ידי זכויות היוצרים של בעליו. אין לעשות כל שימוש בדף זה או בחלקיו. הנני מצהיר שאני מסכים לתנאים אלה. 

This Page is copyright protected. Users are not allowed to copy or use the slides or any other material in any way without permission.


דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©