שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 353 > גיוס חיידקים שמקורם מאדמה אירית עתיקה למלחמה בחיידקים עמידים כמו MRSA
דצמבר, 2018 | גיליון מס' 353 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

גיוס חיידקים שמקורם מאדמה אירית עתיקה למלחמה בחיידקים עמידים כמו MRSA


A Novel Alkaliphilic Streptomyces Inhibits ESKAPE Pathogens

חוקרים גילו, כי אדמה באירלנד מכילה זנים לא ידועים של חיידקים, שיעילים נגד ארבעה מתוך שישה חיידקי על, שעמידים לאנטיביוטיקה, כולל MRSA (methicillin-resistant Staphylococcus aureus ), VRE (vancomycin-resistant Enterococcus faecium ), Klebsiella pneumonia ו- Carbenepenem-resistant Acinetobacter baumanii .
לפי מחקר שפורסם לאחרונה, חיידקי על עמידים לאנטיביוטיקה מסוגלים להמית עד 1.3 מיליון אנשים באירופה עד שנת 2050.
ארגון הבריאות העולמי תיאר את הבעיה כאחת הבעיות הגדולות, המאיימות על בריאות העולם, על בטיחות המזון ועל ההתפתחות.
החיידק מאדמת אירלנד נקרא Streptomyces sp. Myrophorea , שדומה לפטרייה, אך הינו חיידק אמיתי, והוא מהווה מקור לשני שליש מהאנטיביוטיקה, המשמשת ברפואה.
האזור, בו נמצא החיידק מכוסה בעשב בסיסי ולאדמה, שבו יש מוניטין כבעלת יכולות ריפוי.
באופן מסורתי נהגו לעטוף כמות קטנה של אדמה בבד כותנה לריפוי כאבי שיניים, גרון וזיהומי צוואר.
החיידק נמצא יעיל נגד חיידקים גרם חיוביים וגם גרם שליליים, שנבדלים במבנה דופן התא, כשחיידקים גרם שליליים הם לרוב יותר עמידים לטיפול.
החוקרים מסכמים, כי התוצאות מראות, שכדאי לחקור את הרפואה המסורתית בחיפוש אחר אנטיביוטיקה חדשה. תוך שיתוף של מדענים, היסטוריונים וארכיאולוגים.
כמו כן, גילו החוקרים אורגניזמים אנטי חיידקיים נוספים באדמה, שנבדקה, והם עשויים להיות יעילים נגד טווח רחב יותר של חיידקים עמידים. 

בשורה התחתונה: מסורת רבת שנים, שייחסה יכולת ריפוי לאדמה באירלנד, נמצאה נכונה- האדמה מכילה חיידקים, שיעילים נגד חיידקים פתוגנים עמידים.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©