שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 354 > מהו הסיכון לחלות בסרטן מעי הגס לאחר קולונוסקופיה?
ינואר, 2019 | גיליון מס' 354 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מהו הסיכון לחלות בסרטן מעי הגס לאחר קולונוסקופיה?


Long-term Risk of Colorectal Cancer and Related Deaths After a Colonoscopy With Normal Findings

מחקר רטרוספקטיבי מקליפורניה, המתפרסם ב- JAMA , ביקש לבדוק, האם יש בסיס להמלצה למרווח של 10 שנים לבדיקה חוזרת לאחר קולונוסקופיה תקינה.

החוקרים עקבו אחר יותר ממיליון אנשים בני 56 בממוצע, שהיו מתאימים לסקירה לסרטן מעי גס, ובעלי סיכון ממוצע לסרטן המעי הגס.

באנשים, שעברו קולונוסקופיה תקינה, נערך מעקב עד בדיקה חוזרת או עד הגעה לתוצא אחר (אבחנת סרטן המעי הגס, תמותה, עזיבת תכנית הבריאות או יציאה מהמחקר).

באנשים, שלא עברו סקירה לסרטן המעי הגס, נערך מעקב, עד שעברו בדיקת סקירה (בדיקת צואה לדם סמוי, סיגמואידוסקופיה או קולונוסקופיה), או עד שהגיעו לאחד מתוצאי המחקר האחרים.

שיעור סרטן המעי הגס או תמותה ממנו, היה נמוך יותר בקבוצת הקולונוסקופיה בקבוצה, שלא עברה סקירה, במשך לפחות 12 שנות מעקב.

היו 133 מקרי סרטן מעי גס ו- 92 מקרי תמותה ממנו ל- 100,000 שנות מטופל בקבוצת הסקירה, בהשוואה ל- 225 מקרי סרטן מעי גס ו- 192 מקרי תמותה ל- 100,000 שנות מטופל בקבוצה, שלא עברה סקירה.

הסיכון לסרטן מעי גס ב-10 שנים היה נמוך ב- 46% באנשים, שעברו סקירה לעומת כאלו, שלא עברו סקירה (hazard ratio, 0.54; 95% CI, 0.31-0.94 ). הסיכון לתמותה מסרטן מעי גס היה נמוך ב- 88%, (hazard ratio, 0.12; 95% CI, 0.02-0.82 ) בהתאמה.

אף על פי שהמחקר רטרוספקטיבי, תוצאותיו תומכות במרווח של 10 שנים לאחר קולונוסקופיה תקינה, המחקר לא יכול לקבוע ש-10 שנים הוא הזמן המיטבי, מאחר שלא נערכה השוואת סיכון ותועלת במרווחי סקירה אחרים.

בשורה התחתונה: 10 שנים לאחר קולונוסקופיה תקינה, לאנשים, שעברו את הבדיקה סיכון נמוך יותר משמעותית לתחלואה ולתמותה בסרטן המעי הגס, מה שתומך בהמלצה למרווחים של 10 שנים בין הבדיקות.


תגובות:



דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©