שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 355 > המלצות חדשות לאבחון, טיפול ולמניעת שפעת - מה כן כדאי לתת ובעיקר, מה לא!
ינואר, 2019 | גיליון מס' 355 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

המלצות חדשות לאבחון, טיפול ולמניעת שפעת - מה כן כדאי לתת ובעיקר, מה לא!


Clinical Practice Guidelines by the Infectious Diseases Society of America: 2018 Update on Diagnosis, Treatment, Chemoprophylaxis, and Institutional Outbreak Management of Seasonal Influenza

הנחיות קליניות מעודכנות לגבי מחלת השפעת מתייחסות לאבחון, טיפול ומניעת המחלה.

ההנחיות מדגישות את חשיבות האבחון המהיר של החולים בשפעת, שמונע בדיקות מיותרות לאתיולוגיות אחרות ושימוש באנטיביוטיקה, ומשפר את מניעת התפשטות השפעת.

שיטת האבחון המומלצת היא rapid nucleic acid–based .

טיפול מוקדם בתרופות אנטי וירליות מקצר משך תסמינים ומפחית סיכון לחלק מסיבוכי המחלה (ברונכיטיס, דלקת אוזן תיכונה ודלקת ריאות) ולאשפוז, ועשוי להפחית תמותה באנשים בסיכון מוגבר.

הטיפול כולל נוירואמינידאז יחיד במשך 5 ימים - oseltamivir פומי או zanamivir בשאיפה, או מנה אחת של peramivir תוך ורידי. אין מקום לטיפול אנטי וירלי משולב.

התרופות amantadine ו- rimantadine כבר לא נחשבות יעילות, וכן אין לטפל בסטרואידים.

טיפול מונע לאחר חשיפה כולל oseltamivir או zanamivir תוך 48 שעות לאחר החשיפה, באנשים שלא חוסנו, וניתן להמשיך בטיפול במשך כל עונת השפעת באנשים בעלי סיכון מוגבר.

חיסון שנתי הוא השיטה הטובה ביותר למניעת השפעת, וניתן במקרים מסוימים לתת תרופות אנטי וירליות לצורך מניעה לפני חשיפה ולאחר חשיפה, כדי לעצור את התפרצות המחלה באוכלוסיה.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©