שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 359 > האם טיפול יל״ד אינטנסיבי יכול למנוע פגיעה קוגניטיבית קלה?
פברואר, 2019 | גיליון מס' 359 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

האם טיפול יל״ד אינטנסיבי יכול למנוע פגיעה קוגניטיבית קלה?


Effect of Intensive vs Standard Blood Pressure Control on Probable Dementia. A Randomized Clinical Trial

חוקרים בדקו את המידע ממחקר ה-  Systolic Blood Pressure Intervention

(SPRINT; NEJM JW Gen Med Dec 15 2015 , N Engl J Med 2015; 373:2174) , להערכת השפעת לחץ דם סיסטולי נמוך על התפתחות דמנציה וסיכון לפגיעה קוגניטיבית קלה.

יותר מ- 9000 איש (בני 68 בממוצע, עם ערכי לחץ דם סיסטולי של 130-180 מ"ג בתחילת המחקר) עם גורמי סיכון קרדיווסקולאריים חולקו אקראית לשתי קבוצות. אחת, שקיבלה טיפול אינטנסיבי עם יעד של לחץ דם סיסטולי נמוך מ- 120 מ"מ כספית, והשניה קיבלה טיפול שגרתי עם יעד נמוך מ- 140 מ"מ כספית.

המחקר לא כלל חולי דמנציה או שוהים בבית אבות.

לחץ הדם הסיסטולי הממוצע, שהושג במחקר ה- SPRINT היה 122 מ"מ כספית בקבוצת הטיפול האינטנסיבי ו- 135 מ"מ כספית בקבוצת הטיפול השגרתי.

במשל מעקב חציוני של 3.3 שנים, לא נמצא הבדל משמעותי סטטיסטית בין שתי קבוצות המחקר מבחינת הסיכון לדמנציה ( hazard ratio [HR], 0.83; 95% CI, 0.67-1.04 ).

כן נמצא הבדל משמעותי בשיעור פגיעה קוגניטיבית קלה  ) 14.6לעומת 18.3 מקרים ל- 1000 שנות מטופל, HR, 0.81; 95% CI, 0.69-0.95 ,P=0.007 ).

במחקר ה- SPRINT , טיפול אינטנסיבי להורדת לחץ דם הפחית שיעור אירועים קרדיווסקולאריים מ- 6.8% ל- 5.2%, אולם השפעת הטיפול האינטנסיבי על דמנציה היתה פחות ברורה.

יש לציין, כי משך המעקב במחקר היה קצר יחסית.

בשורה התחתונה: טיפול אינטנסיבי להורדת לחץ דם הפחית משמעותית סיכון לפגיעה קוגניטיבית קלה, אך לא לדמנציה.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©