שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 359 > זריקה לברך, עד שנה לפני החלפת הברך, מעלה את הסיכון לדלקת?
פברואר, 2019 | גיליון מס' 359 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

זריקה לברך, עד שנה לפני החלפת הברך, מעלה את הסיכון לדלקת?


Comparison of Infection Risk with Corticosteroid or Hyaluronic Acid Injection Prior to Total Knee Arthroplasty

עבור אנשים בעלי אוסטאוארתריטיס של הברך, הנחיות אורתופדיות ממליצות נגד הזרקה תוך פרקית של חומצה הילורונית, ומציינות, כי אין עדויות לתועלת בהזרקות סטרואידים (NEJM JW Gen Med Jul 15 2018 , J Bone Joint Surg Am 2018; 100:827) .

עם זאת מטופלים רבים ממשיכים לקבל טיפול בהזרקות.

במחקר רטרוספקטיבי נעזרו החוקרים במאגר מידע של חברת ביטוח, כדי לבחון, האם הזרקות תוך פרקיות בשנה, שלפני ניתוח החלפת ברך קשורות בעלייה בסיכון לזיהומים בשתל לאחר הניתוח.

מבין 58,000 אנשים, שעברו החלפת ברך, קיבלו 29% סטרואידים ו- 6% חומצה הילורונית במשך השנה, שלפני הניתוח.

שיעור זיהומים בשתל ב-6 החודשים, שלאחר ניתוח החלפת ברך היה 4.2%, 3.3% ו- 2.7% באנשים, שקיבלו חומצה הילורונית, סטרואידים או לא קיבלו זריקה, בהתאמה.

שני סוגי הזריקות העלו משמעותית את הסיכון לזיהום בשתל, אם ניתנו במשך 3 החודשים, שלפני הניתוח, אך לא, אם ניתנו מעבר ל-3 החודשים לפני.

החוקרים מסכמים, כי התועלת מהזרקות חומצה הילורונית וסטרואידים היא מינימלית, ויש לזכור את הסיכון לזיהום, במי שצפוי לעבור ניתוח החלפת ברך בקרוב.

לא ברור, אם הסיכון המוגבר לזיהום נובע מכניסת חיידקים בעת הזריקה או מההשפעה, המדכאת חיסון.

בשורה התחתונה: זריקות סטרואידים או חומצה הילורונית לברך באוסטאוארתריטיס ב- 3 החודשים לפני ניתוח החלפת ברך, מגבירות סיכון לזיהום לאחר ניתוח.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©