שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 359 > כיצד פעילות גופנית עשויה להגן מפני מחלת אלצהיימר?
פברואר, 2019 | גיליון מס' 359 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

כיצד פעילות גופנית עשויה להגן מפני מחלת אלצהיימר?


Exercise-linked FNDC5/irisin Rescues Synaptic Plasticity and Memory Defects in Alzheimer’s Models

ידוע, כי אימון גופני נמרץ מעלה את רמות האנדורפינים, הורמונים שגורמים למצב רוח טוב.

על פי מחקר חדש, המתפרסם ב- Nature Medicine , ישנה עדות, כי אימון גופני מייצר הורמון נוסף, irisin , שמשפר זיכרון ומגן בפני מחלת האלצהיימר.

ההורמון irisin נתגלה לפני מספר שנים, והוא משתחרר לזרם הדם במהלך פעילות גופנית. בעבר חשבו, כי הוא משמש בעיקר במטבוליזם האנרגיה, אולם מחקר חדש הראה, כי הוא מקדם צמיחת תאי עצב בהיפוקמפוס, שהינו איזור חיוני ללמידה ולזיכרון.

במחקר הנוכחי בדקו החוקרים רקמות מוח מבנק מוחות. נמצא, כי קיימת רמת irisin נמוכה בהיפוקמפוס של חולי אלצהיימר.

בהמשך פנו החוקרים לעכברים. לאחר שנטרלו את ההורמון irisin בהיפוקמפוס של עכברים בריאים, נצפתה ירידה במספר הסינפסות ובזיכרון, בעוד שהצפת המוח בהורמון הביאה לשיפור במדדים אלו.

נמצא, כי עכברים, ששחו כמעט מדי יום במשך 5 שבועות, לא פיתחו הפרעות זיכרון, אע"פ שקיבלו הזרקות של ביתא עמילואיד (החלבון שמצטבר במחלת האלצהיימר).

חסימת irisin עם תרופה ביטלה לחלוטין את התועלת של השחייה.

מסקנת החוקרים היא, כי irisin יכול לשמש בסיס למציאת תרופה למניעה ולטיפול בדמנציה בבני אדם. כעת מחפשים החוקרים חומרים, שיכולים להעלות את רמת ההורמון במוח או לחקות את פעולתו.

בינתיים, יש לעודד אנשים לבצע פעילות גופנית, לצורך בריאות המוח ובריאות כללית.

לאנשים, שאינם מסוגלים להתאמן, למשל בשל מחלת לב, דלקת פרקים או דמנציה, יש צורך מיוחד בתרופות שיחקו את פעולת irisin , יגנו על הסינפסות וימנעו ירידה קוגניטיבית.

בשורה התחתונה: הורמון בשם irisin  המופרש בעת פעילות גופנית, מגן מפני דמנציה, ואולי בעתיד יהווה בסיס לפיתוח טיפול נגד דמנציה.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©