שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 361 > לוסרטן עשויה להגביר יעילות כימותרפיה לסרטן השחלות
פברואר, 2019 | גיליון מס' 361 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

לוסרטן עשויה להגביר יעילות כימותרפיה לסרטן השחלות


Losartan Treatment Enhances Chemotherapy Efficacy and Reduces Ascites in Ovarian Cancer Models by Normalizing the Tumor Stroma

כדי שטיפול כימותרפי יהיה יעיל, מולקולות שלו צריכות לעזוב את זרם הדם ולחדור דרך כלי הדם הקטנים בסטרומה של הגידול, לחצות את הרקמה האינטרסטיציאלית של הגידול ולהגיע לתאי הגידול.

סטרומה של גידול מלאה ברקמה פיברוטית, שמפחיתה את הפרפוזיה, ומפריעה לתנועת מולקולות הטיפול דרך האינטרסטיציום.

צוות חוקרים סבר בשל כך, כי הפחתת הרקמה הפיברוטית עשויה להגביר את יעילות הטיפול.

בשל העובדה, שאנגיוטנזין II מעודד פיברוזיס, טיפול בחסם שלו ( ARB ) עשוי להפחית רקמה פיברוטית.

במחקר, נעשה שימוש בעכברים, ששתלו בהם רקמת סרטן שחלות אנושי ולא קיבלו טיפול, או קיבלו לוסרטן (ARB ) בלבד, או paclitaxel( כימותרפיה) לבד, או לוסרטן עם paclitaxel .

כפי שצפו, מצאו החוקרים, כי לוסרטן הפחית פיברוזיס, שיפר פרפוזיה דרך כלי הדם הקטנים בסטרומה, וכך זירז את הגעת התרופה לרקמת הגידול.

בהשוואה להיעדר טיפול, שילוב לוסרטן ו- paclitaxel הפחית משמעותית את עומס הגידול ואת המיימת, שקשורה בו, בעוד paclitaxelלבד היה יעיל במידת מה אך פחות, וללוסרטן לבדו לא היתה כל השפעה.

כדי לבחון, האם לתוצאות בעכברים יש השלכה גם על בני אדם, בדקו החוקרים רשומות של כל הנשים בעלות סרטן שחלות מתקדם בשני בתי חולים בבוסטון במשך 4 שנים.

נמצא, כי נשים, שטופלו ב-ARB או במעכב ACE , היו בעלות סיכון נמוך ב- 45% לתמותה, בהשוואה לנשים, שטופלו בתרופות אחרות להורדת לחץ דם.

נראה, כי תרופות מקבוצת ARB יעילות יותר ממעכבי ACE .

שימוש בתרופה מקבוצת ARB האריכה חיי חולות סרטן שחלה ב- 30 חודשים, בהשוואה לנשים, שנטלו טיפול אחר ליתר לחץ דם. 

בשורה התחתונה: תרופות מקבוצת ARB מפחיתות פיברוזיס בגידול, וכך משפרות יעילות כימותרפיה בסרטן שחלה.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©