שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 362 > בדיקת דם לחיזוי לידה מוקדמת
מרץ, 2019 | גיליון מס' 362 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

בדיקת דם לחיזוי לידה מוקדמת


Circulating Microparticle Proteins Obtained in the Late First Trimester Predict Spontaneous Preterm Birth at Less Than 35 Weeks’ Gestation: A Panel Validation with Specific Characterization by Parity

 מחקר הראה, כי 5 חלקיקי חלבונים (Circulating microparticles (CMPs) ) נמצאים בדגימת דם של נשים הרות בשליש הראשון, ועשויים  לספק רמז חשוב לגבי הסיכון ללידה מוקדמת ספונטנית.

כ-10% מההריונות מסתיימים בלידה מוקדמת לפני שבוע 37. נשים, שעברו כבר לידה מוקדמת נמצאות בסיכון מוגבר, אולם קשה לחזות לידה מוקדמת במקרים של היריון ראשון.

חוקרים פיתחו בדיקת דם, שמנבאת מי בסיכון מוגבר ללידה מוקדמת.

CMPs הינן חבילות זעירות, שמופרשות על ידי תאים, המכילים חלבונים, RNAs ומולקולות אחרות, שפועלות כמסרונים, שניתן להעביר מתא אחד למשנהו.

שיטת תקשורת בין תאית זו נחקרה רבות בתחום הסרטן, אך החוקר הראשי McElrath ועמיתיו תהו, האם יש ל- CMPs תפקיד גם בהשתרשות השיליה.

בדגימות דם ניתן לזהות CMPs , מה שהופך אותם לסמנים נוחים לשימוש.

החוקרים נטלו דגימות דם של נשים, שניטלו בסיום השליש הראשון להיריון, ב-3 מרכזים.

נערכה השוואה של דגימות מ- 87 נשים, שילדו לפני שבוע 45, עם דגימות של 174 נשים, שילדו בזמן, והיו בנות גיל דומה לקבוצה הראשונה. כל הדגימות נלקחו באותו שבוע של ההיריון.

לנשים בהיריון ראשון, אם הסיכון ללידה מוקדמת הוא 4.9%, בדיקת CMPs  חיובית מנבאת סיכון של 20%, ואילו בדיקה שלילית מפחיתה את הסיכון ל- 2%.

החוקרים מקווים לבדוק את הממצאים במחקר גדול בעתיד, וכן לבדוק, אם הסמנים הללו עשויים לנבא מחלות בהיריון כמו סוכרת הריונית.

בשורה התחתונה: בדיקת דם בשליש הראשון להיריון מנבאת סיכון ללידה מוקדמת


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©