שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 367 > מניעה ראשונית של מחלה קרדיווסקולרית - קווים מנחים חדשים
אפריל, 2019 | גיליון מס' 367 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מניעה ראשונית של מחלה קרדיווסקולרית - קווים מנחים חדשים


2019 ACC/AHA Guideline on the Primary Prevention of Cardiovascular Disease: A Report of the American College of Cardiology/American Heart Association Task Force on Clinical Practice Guidelines

הנחיות חדשות של ה- American College of Cardiology (ACC) וה- American Heart Association (AHA) למניעה ראשונית קרדיווסקולארית, מדגישות בעיקר את שינוי אורח החיים - דיאטה, אימון והפסקת עישון.

ההמלצות לגבי טיפול בליפידים זהות לאלו, שב- 2018 ACC/AHA cholesterol guideline ושל ה-        J Am Coll Cardiol 2018 Nov 10 .

קטגוריה חדשה של סיכון קרדיווסקולארי בינוני ל-10 שנים (7.5%-20%) מאפשרת לקלינאים מרחב תמרון בהחלטות פרטניות לגבי סטטינים.

קטגוריה זאת נקבעה בחלקה בשל העובדה, שיש ספק לגבי דייקנות המחשבון לסיכון של ה- ACC/AHA וישנו סיכוי לשימוש יתר בסטטינים באנשים, בהם הסיכון מוערך ביתר.

ההנחיות לגבי טיפול ביתר לחץ דם זהות לאלו של ה- 2017 ACC/AHA guideline .

נקודה שנויה במחלוקת היא ההמלצה להתחיל טיפול תרופתי בסף לחץ דם של 130/80 מ"מ כספית באנשים בעלי סיכון של מעל 10% לתחלואה קרדיווסקולארית ב- 10 שנים.

הדיון על אספירין למניעה ראשונית מושפע מאוד משלושה מחקרים שליליים לגבי אספירין מ- 2018 (ARRIVE, ASPREE ו- ASCEND ).

ההנחיות דוחות שימוש באספירין באנשים מעל גיל 70 ובמבוגרים בכל גיל, הנמצאים בסיכון מוגבר לדמם.

באנשים בני 40-70 , שנמצאים בסיכון קרדיווסקולארי מוגבר, אך לא בסיכון מוגבר לדמם, ניתן לשקול אספירין מניעתי.

בסוכרתיים, ההנחיות לטיפול ביתר לחץ דם וסוכרת דומות להמלצות הנחיות מ- 2017 ו- 2018, עם תוספת של המלצה לטיפול במעכבי sodium-glucose cotransporter 2 (SGLT-2) או באגוניסטים glucagon-like peptide-1 receptor (GLP-1R) , להפחתת סיכון קרדיווסולקארי.

עם זאת מדובר בהמלצה חלשה, ויש לזכור, כי שתי קבוצות התרופות הללו הראו תועלת מבחינת ירידה בסיכון קרדיווסקולארי רק במניעה שניונית ולא במניעה ראשונית.

בשורה התחתונה: הנחיות חדשות, שמדגישות את חשיבות שינוי אורח חיים ואת חשיבות ההחלטה המשותפת עם המטופל.

 


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©