שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 129 > ניטור ביתי של INR משפר בטיחות ויעילות של טיפול
יוני 2006 June | גיליון מס' 129 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
תקצירים מן הספרות
ניטור ביתי של INR משפר בטיחות ויעילות של טיפול


Bruce Soloway, MD

Heneghan C et al. Self-Monitoring of Oral Anticoagulation: A Systematic Review and Meta-Analysis
Lancet 2006;367:404-411

קיים מכשור המאפשר לחולים בטיפול בקומדין לבדוק את רמת ה-INR בבית. בעלי מכשיר כזה יכולים לקבוע את מינון הקומדין הדרוש אחרי ייעוץ טלפוני עם הרופא המטפל (ניטור עצמי) או לפי אלגוריתם שנקבע מראש (טיפול עצמי). באופן כללי, ניסויים מבוקרים אקראיים בהם ניטור עצמי או טיפול עצמי הושוו עם טיפול נוגד קרישה רגיל על ידי רופא לא הראו הבדלים משמעותיים בתוצאות הקליניות.
במטה-אנליזה צירפו חוקרים נתונים מ-14 ניסויים כאלה (סה"כ 3,049 חולים). ביחד, הנתונים הראו שאירועים תרומבו-אמבוליים הורדו באופן משמעותי על ידי ניטור עצמי (43%) וטיפול עצמי (73%). דימום חשוב הורד באופן משמעותי על ידי ניטור עצמי (44%) אבל לא על ידי טיפול עצמי. שיעורי תמותה מכל סיבה היו באופן משמעותי נמוכים יותר בטיפול עצמי (63%), אבל לא בניטור עצמי, מאשר בטיפול על ידי רופא באופן משמעותי פחות מאירועים תרומבו-אמבוליים (55%), דימום חשוב (35%), ומוות מכל סיבה (39%).

דיון
ממצאים אלה מעלים על הדעת שבהשוואה עם טיפול רגיל, ניטור INR ביתי מוריד באופן משמעותי שיעורי סך תמותה וסיבוכים כתוצאה מתת-מינון או מינון יתר של נוגד קרישה. לא כל חולה מתאים לניטור INR ביתי. הבטיחות והיעילות של גישה זו תלויה בבחירת חולים מתאימה ובהדרכה מספקת.

תורגם מתוך Journal Watch Vol 26, No.6, March 2006

 

Bruce Soloway, MD


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©