שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 404 > אילו תוספי מזון תורמים ולו במקצת, להקטנת הסיכון הקרדיווסקולרי ואילו דווקא מגדילים אותו?
אוגוסט, 2019 | גיליון מס' 404 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

אילו תוספי מזון תורמים ולו במקצת, להקטנת הסיכון הקרדיווסקולרי ואילו דווקא מגדילים אותו?


Effects of Nutritional Supplements and Dietary Interventions on Cardiovascular Outcomes: An Umbrella Review and Evidence Map

מטה אנליזה, שמתפרסמת ב- Annals of Internal Medicine , סקרה 227 מחקרים אקראיים מבוקרים, שבדקו את התוצאות הקרדיווסקולאריות של טיפול ב- 16 תוספי מזון ו- 8 התערבויות בתזונה.

להלן התוצאות המובהקות שנמצאו:

נמצא, כי תזונה דלת מלח באנשים בעלי לחץ דם תקין הפחיתה תמותה כוללת ב- 10% (risk ratio, 0.90 [95% CI, 0.85 - 0.95] ).

הפחתת מלח באנשים בעלי יתר לחץ דם הפחיתה תמותה קרדיווסקולארית ב- 33%, אולם המובהקות הסטטיסטית היתה גבולית, עם רווח סמך רחב  (risk ratio, 0.67; 95% CI, 0.46−0.99; P=0.04 ).

נטילת חומצות שומן רב לא רוויות (ω-3 polyunsaturated fatty acids (PUFAs) ) הביאה לירידה של 8% בסיכון לאוטם לבבי, אך עם ודאות נמוכה (RR, 0.92 [CI, 0.85 - 0.99] ).

תוספי חומצה פולית הביאו לירידה של 20% בסיכון לשבץ   ( עם ודאות נמוכה), אך תוספי סידן וויטמין D הראו סיכון מוגבר ב- 17% ((RR, 1.17 [CI, 1.05 - 1.30 ) עם ודאות בינונית).

שאר התערבויות התזונה ותוספי המזון לא הראו תוצאות משמעותיות סטטיסטית.

החוקרים מסכמים, כי הממצאים לא משנים את ההמלצות הקיימות לגבי תוספי מזון, לפיהן יש להם ערך קטן או אפסי במניעת אירועים קרדיווסקולאריים. 

בשורה התחתונה: לא נמצאה השפעה מובהקת משמעותית עם ודאות גדולה לתוספי מזון  או שינויי תזונה, על תוצאות קרדיווסקולאריות.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©