שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 410 > יש להימנע מהעלאת מינון תרופות ליל״ד בשחרור מבית חולים
ספטמבר, 2019 | גיליון מס' 410 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

יש להימנע מהעלאת מינון תרופות ליל״ד בשחרור מבית חולים


Clinical Outcomes After Intensifying Antihypertensive Medication Regimens Among Older Adults at Hospital Discharge

העלאת מינון נוגדי לחץ דם בשחרור קשישים מאשפוז נמצאה קשורה ביותר אשפוזים חוזרים ותופעות לוואי קשות, לפי מחקר המתפרסם ב- JAMA .

במהלך אשפוז, לחולים רבים עליות זמניות בלחץ הדם, שגורמות לשינוי התרופות ללחץ דם בעת השחרור.

חוקרים מקליפורניה ערכו מחקר עוקבה רטרוספקטיבי, שכלל מעל 4000 קשישים, רובם גברים, שבעת השחרור העלו או לא העלו את מינון נוגדי לחץ הדם שלהם, לאחר אשפוז בשל אחת משלוש סיבות לא לבביות (דלקת ריאות, זיהום בדרכי השתן או קריש דם ורידי).

לאחר 30 יום, המטופלים, שמינון התרופות שלהם הועלה, היו בסיכון מוגבר לאשפוז חוזר ( 21.4% לעומת 17.7%, hazard ratio [HR], 1.23; 95% CI, 1.07-1.42 , number needed to harm [NNH] 27 ) ולתופעות לוואי חמורות (תת לחץ דם, סינקופה, הפרעות אלקטרוליטים או פגיעה כלייתית חדה, 4.5% לעומת 3.1%, ,HR, 1.41; 95% CI, 1.06-1.88 NNH, ≈70 ).

לאחר שנה אחת, לחץ הדם הסיסטולי הממוצע ושיעור אירועים לבביים היה דומה בשתי קבוצות המחקר. יותר מחצי מהנחקרים, שמינון התרופות הועלה בשחרורם, היו בעלי לחץ דם מאוזן בצורה טובה לפני האשפוז.

החוקרים ממליצים, כי רופאי בית החולים יתקשרו עם רופא המשפחה, ויסכמו על המשך מעקב לחץ דם בקהילה, לפני העלאת מינון התרופות.

בשורה התחתונה: במקרה שבאשפוז נמדדים ערכי לחץ דם גבוהים, מוטב לוודא המשך מעקב בקהילה, ולא לשנות מינוני תרופות בשחרור.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©