שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 412 > גישה חדשה לטיפול בחולים עם אסתמה קלה לא סדירה
אוקטובר, 2019 | גיליון מס' 412 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

גישה חדשה לטיפול בחולים עם אסתמה קלה לא סדירה


2019 GINA Report, Global Strategy for Asthma Management and Prevention

הנחיות ה- U.S. National Asthma Education and Prevention Program (NAEPP) שעודכנו ב- 2007, מגדירות אסתמה אינטרמיטנטית ככזו, שבה יש תסמינים לפחות פעמיים בשבוע, ותסמינים ליליים לפחות פעמיים בחודש, תפקוד הריאות תקין ויש מקסימום התחלקות אחת חמורה בשנה, ואין הפרעה משמעותית בפעילות.

ההגדרה לאסתמה קלה פרסיסטנטית הינה של תסמינים, שאינם מדי יום, פחות מפעם בשבוע תסמינים ליליים, הגבלה קלה בפעילות או 2 ומעלה התלקחויות בשנה, עם תפקוד ריאה תקין.

לאחרונה ניסו חוקרים להעריך יעילות של סטרואידים נשאפים, הניתנים לפי צורך, באנשים בעלי אסתמה אינטרמיטנטית או אסתמה קלה פרסיסטנטית.

5 מחקרים אקראיים אישרו, כי שימוש לפי צורך במשאף משולב של סטרואידים עם מרחיב סימפונות ( 4 מחקרים עם budesonide/formoterol ומחקר אחד עם beclomethasone/albuterol ) אינו פחות יעיל משימוש יומי במשאף סטרואידלי למניעת התלקחויות באנשים עם אסתמה קלה.

ידוע ממחקרי עבר, שרוב חולי האסתמה לא משתמשים במשאף הסטרואידלי מדי יום, כשאינם תסמיניים.

העדויות החדשות הביאו לשינוי בהנחיות ה- Global Initiative for Asthma (GINA) .

ה- GINA מסווגת חומרת אסתמה לפי רמת הטיפול הנדרש לשליטה בתסמינים לאחר מספר חודשי טיפול.

ההגדרה אינטרמיטנט כבר אינה בשימוש, ואסתמה שמאוזנת עם טיפול לפי צורך או עם משאף סטרואידלי נמוך מינון באופן יומי, מוגדרת קלה.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©