שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 412 > עדכון בהמלצות דלקות ריאה בקהילה
אוקטובר, 2019 | גיליון מס' 412 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

עדכון בהמלצות דלקות ריאה בקהילה


Diagnosis and Treatment of Adults with Community-acquired Pneumonia. An Official Clinical Practice Guideline of the American Thoracic Society and Infectious Diseases Society of America

ה- American Thoracic Society וה- Infectious Diseases Society of America עדכנו את ההנחיות שלהן בנושא אבחנה וטיפול בדלקת ריאות ,הנרכשת בקהילה במבוגרים.

ההנחיות כוללות 16 תחומים, הקשורים בדרכי אבחון, החלטה על מקום הטיפול, בחירת הטיפול והמשכו.

להלן מספר שינויים מההנחיות מ- 2007, כפי שפורסמו ב- American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine :

הטיפול המומלץ לדלקת ריאות במטופל יציב ללא מחלות לב ריאה, כליה, כבד, סוכרת או ממאירות, שמצריך אשפוז הוא באמוקסיצילין 1 גרם *3 ליום או בדוקסילין 100 מ"ג *2 ליום או באזניל 500 מ"ג ביום ה- 1 ואז 250 מ"ג או בקלריתרומיצין 500 מ"ג *2 יום.

בחולים עם תחלואה נלווית הטיפול המומלץ בקהילה הוא שילוב אוגמנטין 875 מ"ג *2 או 500 מ"ג *3 או צפורוקסים 500 מ"ג *2, עם דוקסילין או מקרוליד.

תרביות דם וליחה מומלצות לא רק למטופלים עם דלקת ריאות קשה, אלא לכל המטופלים המאושפזים עם דלקת ריאות, המקבלים טיפול אמפירי ל- Staphylococcus aureus עמיד למתיצילין או ל- Pseudomonas aeruginosa .

ההמלצה לטיפול במקרוליד כטיפול בודד למטופלים בקהילה ירדה מהמלצה חזרה להמלצה מותנית, התלויה בעמידות מקומית לתרופה.

ישנה המלצה נגד טיפול בקורטיקוסטרואידים, אלא במקרים של שוק ספטי עמיד לטיפול.

שילובי Beta-lactam/macrolide ו- beta-lactam/fluoroquinolone הם שניהם טיפולים מקובלים לדלקת ריאות קשה, אולם העדויות חזקות יותר לגבי beta-lactam/macrolide .


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©