שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 426 > איזה סוג תה מאריך חיים יותר? ומי נהנה יותר? גברים או נשים?
ינואר, 2020 | גיליון מס' 426 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

איזה סוג תה מאריך חיים יותר? ומי נהנה יותר? גברים או נשים?


Tea Consumption and the Risk of Atherosclerotic Cardiovascular Disease and All-cause Mortality: The China-PAR Project

מחקר סיני חדש, המתפרסם ב- European Journal of Preventive Cardiology מראה, כי שתיית תה לפחות 3 פעמים בשבוע תורמת לאריכות חיים ולחיים בריאים יותר.

התועלת הגדולה ביותר היא בשתיית תה ירוק ובשתייה קבועה לטווח ארוך.

האנליזה כללה 100,902 משתתפים בסין, ללא עבר של אוטם לבבי, שבץ מוחי או סרטן.

הנחקרים חולקו לשתי קבוצות: שתייני תה קבועים ( 3 ויותר פעמים בשבוע), וכאלו, שלא שותים לעולם, או שלא שותים באופן קבוע ( פחות מ- 3 פעמיים בשבוע).

נערך מעקב של 7.3 שנים.

בהשוואה לקבוצה, שלא שתתה קבוע תה, צרכנים קבועים של תה נהנו מירידה של 20% בסיכון למחלת לב ולשבץ מוחי, ירידה של 22% בסיכון לתמותה ממחלת לב או משבץ מוחי וירידה של 15% בסיכון לתמותה כוללת.

אנשים, שצרכו תה קבוע ושמרו על הרגל זה, בבדיקה בסקר לאחר 8.2 שנים, נהנו מירידה של 39% בסיכון למחלת לב ולשבץ, ירידה של 56% בסיכון לתמותה ממחלת לב או משבץ מוחי וירידה של 29% בסיכון לתמותה כוללת, בהשוואה לאנשים, שהמשיכו לא לצרוך תה באופן סדיר.

מחקרי מנגנון הראו בעבר, כי החומרים הפעילים בתה- פוליפנולים- לא מאוכסנים בגוף לטווח ארוך, ולכן נדרשת צריכה תדירה של תה כדי להנות מהתועלת הקרדיווסקולארית שלו.

מבין סוגי התה, שתיית תה ירוק הביאה לתועלת, בעוד שלא נמצא קשר משמעותי להפחתת תחלואה ותמותה בצריכת תה שחור. יש לציין, שהמחקר בוצע בסין ובמזרח אסיה, שם התה המועדף הוא ירוק, וכך גם הנחקרים- 49% שתו בעיקר תה ירוק, בעוד שרק 8% העדיפו תה שחור.

תה ירוק עשיר בפוליפנולים. בעוד שבעת ייצור תה שחור הפוליפנולים עוברים אוקסידציה לפיגמנטים, וייתכן כי הם מאבדים את השפעת נוגדת החמצון. בנוסף תה שחור מוגש לעתים קרובות עם חלב, שמחקר קודם הראה, שייתכן כי הוא פועל נגד ההשפעה המיטיבה של התה על תפקוד כלי הדם.

ההשפעה המגינה של התה היתה משמעותית יותר אצל גברים, עם השפעה צנועה בלבד בנשים.

בשורה התחתונה: שתייה קבועה של תה, ובמיוחד תה ירוק, בעיקר אצל גברים, מפחיתה תחלואה ותמותה קרדיווסקולארית.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©