שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 429 > טיפול בה. פילורי לאנשים עם רקע משפחתי של סרטן הקיבה
פברואר, 2020 | גיליון מס' 429 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

טיפול בה. פילורי לאנשים עם רקע משפחתי של סרטן הקיבה


Family History of Gastric Cancer and Helicobacter pylori Treatment

גורמי סיכון לסרטן קיבה כוללים זיהום בה. פילורי וסיפור משפחתי של סרטן קיבה.

נוכחות קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם סרטן קיבה קשורה בסיכון כפול עד משולש לפתח סרטן קיבה.

חוקרים מקוריאה ביקשו לבדוק, האם טיפול להכחדת ה. פילורי מפחית סיכון לסרטן קיבה באנשים כאלו, שנמצאים בסיכון מוגבר. המחקר מתפרסם ב- New England Journal of Medicine .

החוקרים ביצעו מחקר כפול סמיות, מבוקר פלצבו, שכלל 1676 אנשים בעלי סרטן קיבה בקרוב משפחה מדרגה ראשונה, וזיהום ה. פילורי מוכח אנדוסקופית.

קבוצת הטיפול קיבלה amoxicillin, clarithromycin ו- lansoprazole פעמיים ביום במשך 7 ימים, והכחדת החיידק הוכחה ב- 70.1% מהמטופלים.

במשך מעקב חציוני של 9 שנים, פיתחו 1.2% סרטן קיבה בקבוצת הטיפול, בהשוואה ל - 2.7% בקבוצת הפלצבו (hazard ratio, 0.45; 95% CI, 0.21 - 0.94 ).

מבין האנשים, שעברו הכחדה מוצלחת של החיידק פיתחו 0.8% סרטן קיבה, לעומת 2.9% מבין האנשים, בהם החיידק לא הוכחד (hazard ratio, 0.27, 95% CI, 0.10 - 0.70 ).

כלומר; הכחדת זיהום בה. פילורי הפחיתה סיכון לסרטן קיבה ב- 73% בקרב אנשים בעלי קרוב משפחה מדרגה ראשונה, שחלה בסרטן קיבה.

יש לציין, כי המחקר נערך בקוריאה, בה יש שכיחות גבוהה של זיהום בה. פילורי, ולא ברור, האם תועלת דומה תימצא באוכלוסיות אחרות.

מאחר שה. פילורי הוא גורם הסיכון היחיד לסרטן קיבה, שניתן לשינוי, ממליצים החוקרים לבדוק את נוכחותו באנשים בסיכון בשל סיפור משפחתי, להכחידו ולתעד זאת.

בשורה התחתונה: הכחדת ה. פילורי באנשים בעלי קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם סרטן קיבה, הפחיתה ב- 73% סיכון לפתח סרטן קיבה.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©