שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
לקביעת פגישה וירטואלית עם נציג, לחצו כאן
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 129 > תיתכן מניעת זיהום על ידי סטטינים בקרב חולי טרשת עורקים קשישים
יוני 2006 June | גיליון מס' 129 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
תקצירים מן הספרות
תיתכן מניעת זיהום על ידי סטטינים בקרב חולי טרשת עורקים קשישים


Bruce Soloway, MD

Hackam DG et al. Statins and Sepsis in Patients With Cardiovascular Disease: A Population-Based Cohort Analysis
Lancet 2006;367:413-418

בנוסף להשפעתם המורידה ליפידים, נראה שלסטטינים יש גם תכונות נגד דלקת, קרישי דם ומחמצנים ומייצבי חיסון ואנדותל. ניסויים בבעלי חיים העלו את האפשרות שסטטינים מונעים זיהום.
כדי להעריך האם סטטינים מונעים זיהום בבני אדם, השתמשו חוקרים בקנדה מסדי מידע ציבוריים לזהות יותר מ-34,000 חולים בני מעל 65 ש' שאושפזו עקב אירועים קרדיו-וסקולריים חריפים או רה-וסקולריזציה ושקיבלו מרשמים לסטטינים תוך 3 ח' אחרי השחרור. כל חולה הותאם לפי גיל ומין עם חולה בקרה שאושפז מסיבה דומה ושהיה בעל סיכון דומה לזיהום אבל לא קיבל סטטין. במשך מעקב ממוצע של 2.2 ש', לחולים שקיבלו סטטינים היה ל-19% סיכוי פחות להתאשפז עקב זיהום מאשר לקבוצת הביקורת. כשנבדקה היענות לטיפול, התחזק היחס של נטילת סטטין לסיכון מופחת לזיהום. לנוטלי סטטין היו שיעורי זיהום קשה וקטלני נמוכים מאלה שלא נטלו את התרופה.

דיון
ממצאים אלה שמראים שייתכן שסטטינים מונעים זיהומים, הנם מוגבלים על ידי שיטה לא אקראית והגבלה לאוכלוסיית קשישים שסובלים מטרשת עורקים. בכדי ללמוד האם אפשר להשתמש בסטטינים למניעת זיהומים באוכלוסיות בעלות סיכון גבוה, עם או בלי טרשת עורקים, יש צורך בניסויים אקראיים.

Bruce Soloway, MD

תורגם מתוך Journal Watch Vol 26, No.6, March 2006


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©