שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > ראומטולוגיה - גליון מס' 6 > מן הספרות
נובמבר 2008 November | גיליון מס' 6 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
מן הספרות
מן הספרות


Safety of Anti-Tumor Necrosis Factor–α Therapy in Patients with Rheumatoid Arthritis and Chronic Hepatitis C Virus Infection Ferri C, Ferracioli G, Ferrari D, et al. J Rheumatol 2008;Aug 1. E publication ahead of time

זיהום כרוני ב-(Hepatitis C Virus) HCV הוא שכיח גם במדינות מפותחות. בארה"ב, למשל, וירוס זה אחראי ל-10,000 מקרי מוות כל שנה, ושכיחותו באוכלוסייה הכללית היא כ-1.3%. זיהום כרוני בווירוס הוא הגורם השכיח ביותר להשתלות כבד.
יש דיווחים מעטים כי שימוש בנוגדי TNF-α יכול לעכב את סילוק חלקיקי הווירוס מדמם של החולים. שילוב של נוגד TNF-α עם
IFN-α ו-Ribaverin זירז את סילוק חלקיקי הווירוס ולא גרם להחמרה בתפקודי כבד. קיימת כיום סברה שאינה מבוססת ואינה נתמכת על ידי מחקרים מבוקרים כי מתן תרופות מקבוצת נוגדי TNF-α לחולים הסובלים גם מדלקת מפרקים ראומטואידית (Rheumatoid Arthritis) (דמ"ר) וגם מ-VCH Chronic עלול להחמיר את הפגיעה הכבדית ולהגדיל את ה-Viremia.
מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבדוק את הבטיחות של שימוש בתרופות אלו בחולים הסובלים גם מדמ"ר וגם מ-HCV Chronic.
המחקר בוצע באיטליה במספר מרכזים ראומטולוגיים בערים הגדולות.
במחקר נטלו חלק 31 חולים (23 נשים ו-8 גברים) עם HCV שגילם הממוצע היה 59±13 ומשך מחלת הכבד שלהם היה 13±11.5 SD. כל החולים סבלו מדמ"ר פעילה עם DAS-28 (Disease Activity Score) של יותר מ-3.2, ולא הגיבו לטיפולים עם DRAMD (Disease Modifying Anti Rheumatic Drugs). 11 חולים טופלו ב-Remicade ((Infliximab, 81 חולים טופלו ב-Enbrel (Etanercept) ו-3 חולים ב-arimuH (Adalimumab). כל הטיפולים בתרופות אלו ניתנו במינונים המקובלים, והבטיחות נבדקה לאחר שלושה חודשי טיפול ולאחר מכן בביקור האחרון של החולה במרפאת המעקב.
תוצאות המחקר היו מעודדות מאוד הערכת החולים על מצבם הכללי לפי VAS השתפרה מערך התחלתי של 69±29 לערך של (p<0.0001) 35±27. המדד על שם Ritchie שהוא מדד הסופר את כל המפרקים המודלקים והכואבים ולא רק 28 מפרקים, כמו מדד DAS-28, הראה גם הוא כצפוי שיפור משמעותי: ירידה מערך של 21.6±13.9 ל-10.1±3.7 p<0.0001)). שקיעת הדם גם היא פחתה באופן משמעותי: ערך DAS-28 ירד מ-5.2±1.6 ל-2.78±1.319 (p<0.0001). מתוך החולים 19 (61%) המשיכו לקבל את התרופות לאחר שלושה חודשים ובמשך תקופה של 22±11 חודשים בממוצע. במשך כל תקופת המחקר לא נצפו שינויים משמעותיים בערכי ה-Viral Load וגם לא בערכי ה-Transaminases. הטיפול בנוגדי ה-TNF-α הופסק רק בחולה אחד עקב עליית הערכים של אנזימי הכבד ללא עלייה מקבילה ב-CV Viremia.

סיכום
קרוב לוודאי שהטיפול בתרופות נוגדות TNF-α הוא טיפול בטוח לחולים הסובלים משתי המחלות. זה מידע חשוב לנוכח שכיחותן הבלתי מבוטלת של שתי מחלות אלו והעובדה שהן פוגעות לרוב באוכלוסייה צעירה ויוצרת.
ש”ס

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©