שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Pediatrics - גליון מס' 68 > קליטה של ילדים מאומצים ממדינות זרות: הבטים זיהומיים
מאי 2009 May | גיליון מס' 68 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
מחלות זיהומיות
קליטה של ילדים מאומצים ממדינות זרות: הבטים זיהומיים


ד"ר דיאנה טשר - היחידה למחלות זיהומיות, המרכז הרפואי ע”ש אדית וולפסון, חולון; החוג למחלות זיהומיות בילדים

בדיקות סינון מומלצות
האמינות של חלק גדול מהמעבדות בארצות האימוץ מוטלת בספק. מומלץ על כן לבצע את בדיקות הסינון במעבדות בישראל או לקבל את תוצאות בדיקות הסינון שבוצעו בארצות האימוץ רק אם יש מידע אמין המבוסס על איכות המעבדות. אם בדיקות הסינון נעשות בישראל, רצוי להשלימן תוך 10 ימים מיום הגעת הילד ארצה.
בדיקות הסינון יכללו:
1. בדיקת נוגדנים בסרום ל-HIV1 ול-HIV2
במקרה של תוצאה חיובית אצל תינוק צעיר מ-18 חודשים, יש לבצע בדיקת HIV PCR בפלזמה.
הערה: במקרים שבהם יש חשש להדבקה שהתרחשה זמן קצר לפני הבדיקה הסרולוגית, כמו למשל ביילוד או לאחר דקירה במחט מזוהמת, מומלץ לחזור על הסרולוגיה כעבור חודש מהבדיקה הראשונה או לחלופין לבצע בדיקת PCR.
2. סרולוגיה להפטיטיס B הכוללת: Anti-HBs ,Anti-HBc ,HbsAg
אם הסרולוגיה הראשונית שלילית, מומלץ לחזור על הבדיקות כעבור חצי שנה בילדים המצויים בסיכון גבוה להדבקה בהפטיטיס B, כגון כאלה ששהו במוסדות לפני האימוץ.
3. סרולוגיה להפטיטיס C: HCV-Anti. במקרה של תוצאה
חיובית יש לבצע בדיקת  HCV PCR בסרום.
4. סרולוגיה לסיפיליס
• תבחינים בלתי ספציפיים VDRL) או RPR).
• תבחינים ספציפיים TPHA) או (FTA-ABS.
5. ספירת דם שלמה
ספירת דם שלמה כולל מבדלת העשויה לעתים לכוון לאבחנות מסוימות, כגון:
אאוזינופיליה בזיהום פרזיטרי, לויקופניה ב-HIV, טרומבוציטופניה בזיהום מולד, אנמיה/טרומבוציטופניה במלריה ועוד.
6. בדיקת מנטו
אם התבחין שלילי (אנרגי) מומלץ לחזור עליו כעבור 3 חודשים או כאשר המצב התזונתי, אם היה ירוד, משתפר.
7. בתינוקות משלשלים - תרבית צואה לחיידקים
8. בדיקת צואה לטפילים גם בילדים שאינם משלשלים

יש לחזור על בדיקות הצואה ולהרחיב את הבירור בנוכחות אאוזינופיליה בלתי מוסברת או מתמשכת או אם יש תלונות מתמשכות, כגון: כאבי בטן, שלשולים, חוסר שגשוג.

השלמת חיסוני השגרה
מומלץ להתחיל בהשלמת חיסוני השגרה תוך חודש מהגעת הילד ארצה.
קביעת ההתחסנות בעבר של הילד המאומץ תיעשה על סמך תיעוד רפואי מהימן. ראוי לציין, שבארצות המוצא לעתים קרובות הרישום אינו אמין.
במקרה של היעדר מידע או ספק במידע על חיסונים קודמים יש להתייחס לילד כאל לא מחוסן ולחסנו על פי תוכנית חיסוני השגרה בישראל, המתאימה לגיל הילד המאומץ.
במקרים שבהם הרישום נראה אמין (שם וסוג החיסון, מינון ומועדי מתן) ותואם את שגרת החיסונים הקיימת בישראל, ניתן להמשיך את תוכנית החיסונים בהתאם לגישות המוצעות בטבלה מטה.

1. יש להשלים את סדרת החיסונים (3 מנות) גם אם מתקבל כיל מגן של נוגדנים מסוג HBsAb (01 יח' בין-לאומיות למ"ל). אם ה-HBsAg חיובי, לא נדרש חיסון, אך יש לחזור על הבדיקה כעבור חצי שנה. אם ה-HBsAg נותר חיובי יותר מחצי שנה, אזי מדובר בזיהום כרוני. במקרה של זיהום כרוני מומלץ להשלים את הבירור על ידי בדיקת תפקודי כבד, בדיקת נוכחות HBeAg ,HBeAb Alpha Fetoprotein, ביצוע אולטרה-סאונד בטן, וכן לשקול בדיקת סרולוגיה להפטיטיס D. כמו כן, מומלץ להפנות לייעוץ גסטרואנטרולוג ילדים. אם אובחן זיהום פעיל בצהבת B, יש להקפיד לחסן את בני הבית והמגעים הקרובים נגד הפטיטיס B.
2. בנוכחות תיעוד אמין של 3 מנות חיסון DTP מתברר שמרבית הילדים המאומצים מוגנים נגד דיפטריה וטטנוס.
3. במקרה של ספק ותגובה מקומית חמורה אפשר לבדוק סרולוגיה לטטנוס כעבור חודש ממתן מנת דחף, ולקבל החלטה לגבי הצורך בהמשך תוכנית החיסון על פי כייל הנוגדנים.
4. ברוב המקרים החיסון שניתן בחו"ל הוא נגד חצבת בלבד, כך שהילדים אינם מוגנים מפני אדמת, חזרת ואבעבועות רוח (אם לא חלו במחלה).
5. קיים סיכוי קלוש שילדים מאומצים מחו"ל יימצאו מחוסנים נגד Hib או בפרבנר.

References
1.    Barnett ED. Immunizations and infectious disease screening for internationally adopted children. Pediatr Clin North Am 2005;52(5):1287-1309
2.    American Academy of Pediatrics. Medical evaluation of internationally adopted children for infectious diseases. Red book: 2006 report of the Committee on Infectious Diseases. 27th ed. Elk Grove Village, IL: American Academy of Pediatrics 2006;182-191
3.    Staat DD, Klepser ME. International adoption: issues in infectious diseases. Pharmacotherapy 2006;26(9):1207-1220

תגובות:



דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©