שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 147 > צריכת אלכוהול מתונה על ידי נשים מעלה את הסיכון לסרטן
אפריל 2009 April | גיליון מס' 147 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
בריאות האישה
צריכת אלכוהול מתונה על ידי נשים מעלה את הסיכון לסרטן


ד"ר נילי בן צבי - רכזת התמחות, המחלקה לרפואת המשפחה, מחוז שרון-שומרון, מרכז רפואי מאיר, כפר סבא

Moderate Alcohol Intake and Cancer Incidence in Women
Allen NE, Beral V, Casabonne D, et al.
On behalf of the Million Women Study Collaborators JNCI Journal of the National Cancer Institute 2009;101(5):296-305

רקע
פרט לסרטן השד, אין הרבה מידע על השפעת צריכה מתונה של אלכוהול על סיכון לסרטן בנשים. המחקר בודק את הנושא הזה.

שיטות
במחקר בדקו את ההיארעות של סרטן באוכלוסיית נשים בגיל העמידה בבריטניה שנכללו במחקר Million Women Study. במחקר נכללו 1,280,296 נשים שביקרו במרפאות לסקירת סרטן השד בבריטניה בשנים 1996-2001. צריכת האלכוהול נבדקה על ידי דיווח עצמי של הנשים.

נתונים ותוצאות
כרבע מהנשים לא שתו אלכוהול בכלל. 98% מהנשים ששתו אלכוהול צרכו פחות מ-21 משקאות בשבוע. השתייה הממוצעת הייתה של כוס אחת משקה אלכוהול ליום. במשך מעקב של 7.2 שנים בממוצע אובחן גידול ממאיר ב-68,775 נשים.
סך כל צריכת האלכוהול נמצאה קשורה בעלייה בסיכון למחלות סרטן. ההערכות בוצעו לאחר תקנונים לגיל, לעישון, לשימוש בהורמונים (גלולות למניעת היריון וטיפול הורמונלי לתסמונת גיל המעבר).
מרבית הממאירויות היו סרטן שד, והסיכון לפתח סרטן היה גבוה גם לגבי סרטן הכבד והרקטום, ובנשים שדיווחו על עישון גם סרטן הפה והגרון.
רמות גבוהות של צריכת אלכוהול היו קשורות בירידה בסיכון לסרטן בלוטת המגן, לימפומה (NHL) וסרטן הכליה.
צריכת משקה אחד ביום מעלה את מספר מקרי הסרטן ב-15 מקרים ל-1,000 נשים עד גיל 75: ב-11 למקרי סרטן השד, ב-1 לסרטני חלל הפה והגרון, ב-1 לסרטן הרקטום ו-0.7 לכל אחד מסרטני הוושט, הגרון והכבד.
שתיית שני משקאות ביום מכפילה את המספר הזה.
לא היה הבדל בין צריכת יין ובין צריכת סוגי אלכוהול אחרים.

מסקנה
צריכה מתונה של אלכוהול בנשים מעלה את הסיכון הכולל לפתח סרטן.

דיון
הסכנות הרפואיות הקשורות לצריכת אלכוהול מופרזת ידועות. לאחרונה יש מחקרים שמראים שצריכת אלכוהול בכמות קטנה עשויה להועיל בנושא של מחלות לב וכלי דם. עם זאת ננקטת זהירות לגבי המלצות על שתיית אלכוהול. מחקר זה, שכלל מספר רב מאוד של נשים, מראה שגם צריכה נמוכה ומתונה של אלכוהול מעלה את הסיכון לפתח סרטן. חשוב שרופאים וציבור הנשים יהיו מודעים להשלכות בריאותיות אלה של צריכת אלכוהול.

תגובות:



דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©