שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Israeli Journal of Family Practice - גליון מס' 153 > דבר העורך
דצמבר 2010 March | גיליון מס' 153 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

דבר העורך


פרופ' פסח שורצמןרפואה  מונעת היא חלק אינטגרלי בעבודתו של כל רופא משפחה, אולם אין זה בהכרח תפקידו הישיר באופן מוחלט. כלומר, על רופא המשפחה להיות מנהיג הצוות ומתווה הדרך בצוותו. על רופא המשפחה לשתף בעשייה של רפואה מונעת את האחות, את העובדות הסוציאליות, את הפקידות ואפילו את עובדות המשק. ניתן ליצור אווירה של רפואה מונעת. מאחר שרופא המשפחה עמוס ומאחר שחלק חשוב מהרפואה המונעת קשור בשינוי הרגלים (כמו הרגלי אכילה, פעילות גופנית, שינה ועוד), יש להקצות לזה את הזמן המתאים. אין לעשות זאת במקום התייחסות ספציפית לסיבת הפנייה של המטופל. בגיליון זה בעריכתה של פרופ' טבנקין נמצא עדכונים רלוונטיים וחשובים.
קריאה מהנה,
פרופ' פסח שורצמן
עורך ראשי


קידום בריאות ורפואה מונעת
קידום בריאות ורפואה מונעת הם מאבני הדרך של הרפואה במאה ה-21. הרפואה המודרנית מצאה פתרונות לבעיות רפואיות רבות, אך לא מצאה ריפוי למצבים כרוניים רבים. חלק ניכר מהמחלות הכרוניות אינן גזירה משמים, אלא נגרמות מאורח חיים לא בריא. המניעה הראשונית של מחלות היא החשובה ביותר משום שהיא מפחיתה את החשיפה לגורמי סיכון למחלות שונות, מונעת התפתחות מחלות רבות ויוצרת חסינות. המניעה הראשונית כוללת אורח חיים בריא, כמו הימנעות מעישון או הפסקת עישון, מניעת עישון כפוי (פסיבי), משקל גוף תקין והימנעות מהשמנת יתר, פעילות גופנית סדירה, תזונה נכונה, חיסונים, שינה מספקת, נהיגה זהירה, מניעת חשיפה יתרה לשמש, גישה אופטימית לחיים והימנעות ממצבי עקה קשים או ממושכים. הימנעות מעישון, פעילות גופנית סדירה, הימנעות מהשמנה ותזונה נכונה יכולים להפחית 80%-50% ממחלות לב וכלי דם וסרטן.
אנו  הרופאים צריכים ראשית להשתכנע, שאכן זו הדרך, ולהשפיע על המטופלים שלנו לקחת אחריות על בריאותם.
גיליון  זה כולל עדכונים בנושא עישון, השמנת יתר, פעילות גופנית, חיסונים למבוגרים ושינה נכונה. ברצוני להודות לכל מחברי הסקירות והמאמרים על המאמצים שהשקיעו בהכנת גיליון זה.
אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ופורייה ומקווים כי עדכונים אלה יהיו לכם לעזר רב, הן לעצמכם והן להנחיית המטופלים.
פרופ' חוה טבנקין

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©