שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 2 > דפוסים שונים של צריכת אלכוהול והקשר להיארעות מחלת לב איסכמית במדינות שונות
12.12.2010 | גיליון מס' 2 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

דפוסים שונים של צריכת אלכוהול והקשר להיארעות מחלת לב איסכמית במדינות שונות
מחקר שפורסם ב-BMJ  (Prospective Epidemiological Study of Myocardial Infarction - PRIME) מראה כי למרות שצרפתים שותים יותר מתושבי צפון אירלנד מדי שבוע, הצרפתים סובלים משיעור נמוך יותר של מחלות לב ביחס לתושבי צפון אירלנד, וזאת משום שהם שותים מדי יום ביומו ולא מדי פעם. מחברי המחקר השוו קבוצות של גברים בגיל העמידה מצרפת ומצפון אירלנד שהציגו שוני משמעותי בהרגלי השתייה ובשיעור ההיארעות של מחלות לב, ומצאו כי גברים הנוטים ל"הילולות שתייה" (50 גר' אלכוהול פעם בשבוע) מציגים סיכון גבוה פי 2 ללקות באוטם שריר הלב או למוות עקב מחלת לב כלילית, וזאת בהשוואה לגברים השותים באופן מתון. משך המחקר היה 10 שנים.

כמו כן, נמצא כי גברים שנמנעו משתייה כלל הציגו את הסיכון הגבוה ביותר.9,778 גברים בגילים 59-50 ללא מחלת לב איסכמית בתחילת המחקר נבחרו בשנים 1991 עד 1994. סה"כ 2,405 גברים מבלפסט ו- 7,373 גברים מצרפת נכללו במחקר.

החוקרים בחנו את צריכת האלכוהול השבועית, הילולות שתייה (מעל ל-50 גר' אלכוהול פעם בשבוע לפחות), כמות האלכוהול שנצרכה, תדירות הצריכה וסוג המשקאות שנצרכו, ואת הקשר בין הנ"ל ובין הסיכון להיארעות (Coronary Heart Disease) CHD במהלך 10 שנות מעקב. באופן כללי, 60.5% מהנבדקים מצפון אירלנד ו-90.6% מהצרפתים דיווחו על צריכת אלכוהול לפחות פעם בשבוע. מבין הללו, 12% מהגברים מבלפסט דיווחו כי שתו אלכוהול מדי יום ביומו, בהשוואה ל-75% מהגברים בצרפת. צריכת האלכוהול הממוצעת הייתה 22.1 גר'/יום בבלפסט ו- 32.8 גר'/יום בצרפת. 9.4% ו-0.5% ממשתתפי המחקר בבלפסט ובצרפת דיווחו על הילולות שתייה.

לאחר תקנון לגורמים שונים, נמצא כי בהשוואה לגברים השותים באופן נורמלי, שיעור הסיכון לאירועים קשים של CHD הוא 1.97 עבור גברים העורכים הילולות שתייה, 2.03 עבור גברים שלא שותים אף פעם ו-1.57 עבור גברים ששתו בעבר. שיעור הסיכון לאירועים קשים של CHD בבלפסט, בהשוואה לצרפת היה 1.76 לפני תקנון ו-1.09 לאחר תקנון לדפוסי צריכת האלכוהול ולשתיית יין, ממצא המעיד כי מרבית ההבדל שנצפה בין שתי המדינות הללו נצפה הודות לשני הגורמים הנ"ל. ללא קשר למדינת המוצא, רק שתיית יין נמצאה כקשורה בהפחתת הסיכון למחלות כליליות חמורות.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©