שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 5 > ראיות נוספות מעידות כי שמן זית וירקות בריאים ללב
ינואר 2011 | גיליון מס' 5 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ראיות נוספות מעידות כי שמן זית וירקות בריאים ללב
אין זה סוד כי מזון בריא מסייע הן לגוף והן למחשבה, ולכן אין זה מפתיע כי במחקר חדש נמצא שנשים שאכלו יותר ירקות עליים (סלט ותרד מבושל) ושמן זית, הציגו סבירות נמוכה יותר לפתח מחלות לב.
צוות החוקרים מאיטליה מצא כי נשים שאכלו מנה אחת לפחות של ירקות עליים ליום, הציגו סבירות נמוכה בכ-40% לפתח מחלות לב במהלך תקופה של שמונה שנים, בהשוואה לנשים שאכלו שתי מנות ירקות או פחות בכל השבוע.
נשים שצרכו לפחות שלוש כפיות של שמן זית מדי יום, הציגו אף הן ירידה של כ-40% בסבירות ללקות במחלות לב, בהשוואה לנשים שצרכו כמות פחותה מכך.
מחברי המחקר שפורסם ב American Journal of Clinical Nutrition-מסרו כי אין זה ברור לחלוטין כיצד ירקות עליים ושמן זית מגנים על הלב. ייתכן כי המנגנונים האחראים על האפקט המגן מפני מחלות קרדיו-וסקולריות מצויים ביסודות, כגוןFolate , נוגדי חמצון ויטמינים ואשלגן, שנמצאים כולם בירקות עליים ירוקים.
מחברי המחקר אספו מידע הנוגע לאופי התזונה מ-30,000 נשים איטלקיות בגיל ממוצע של 50. אחר הנשים נערך מעקב של שמונה שנים. במהלך תקופה המעקב אירעו 144 אירועים חמורים הקשורים במחלות לב (כגון: התקפי לב וניתוחי מעקפים). נשים שאכלו מנה אחת ביום לפחות של ירקות עליים (חיים או מבושלים) הציגו סיכון נמוך ב-46% לפתח מחלת לב, בהשוואה לנשים שאכלו שתי מנות בשבוע לכל היותר.
צריכה של אונקיה אחת לפחות (28.3 גר') של שמן זית מדי יום ביומו הפחיתה את הסיכון ב-44% בהשוואה לנשים שצרכו חצי אונקיה או פחות מדי יום ביומו.
צריכה של ירקות אחרים, כגון שורשים, כרוב, עגבניות או פירות, לא נמצאה כקשורה בסיכון להיארעות מחלות לב חמורות.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©