שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 5 > תרופות לא מתאימות עדיין ניתנות לטיפול בדלקות בסינוסים
ינואר 2011 | גיליון מס' 5 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תרופות לא מתאימות עדיין ניתנות לטיפול בדלקות בסינוסים
עידוד הרופאים בארה"ב לרשום את האנטיביוטיקה Amoxicillin לילדים הסובלים מדלקת חריפה בסינונים, משתלם - כך עולה מדיווח שפורסם בכתב העתPediatrics .
אלו הן החדשות הטובות, החדשות הרעות הן כי עדיין נרשמות אנטיביוטיקות חזקות אחרות פעמים רבות ושלא לצורך.
סינוסיטיס חריפה היא מחלה נפוצה האחראית ליותר משלושה מיליון ביקורים אצל הרופא מדי שנה בשנה. לרוב ניתן טיפול אנטיביוטי למחלה.
החל משנת 2001 מדגישים ה (American Academy of Pediatrics) AAP-
וה(Centers for Disease Control and Prevention) CDC- כי Amoxicillin היא תרופת הבחירה עבור מרבית הילדים הלוקים בסינוסיטיס.
בדיווח החדש נמצא כי המאמצים לעידוד השימוש ב Amoxicillin-במקום בתרופות רחבות טווח וחזקות יותר נשאו פרי. "זהו ממצא חשוב," כך מסר ד"ר אדם הרש, Amoxicillin" היא תרופה יעילה, זולה ובעלת טווח מצומצם. השימוש באנטיביוטיקות רחבות טווח יכול לעודד את ההתפתחות של זני חיידקים עמידים ולהגדיל עלויות וזה בזמן שקיימות אנטיביוטיקות מתאימות בעלות טווח מצומצם.
סינוסיטיס חריפה מתחילה לרוב בהצטננות, שנגרמת על ידי נגיף. ההצטננות מובילה לדלקת ברירית המצפה את הסינוס. לא ניתן לטפל בהצטננות באנטיביוטיקה, אך לפעמים הדלקת מביאה לזיהום חיידקי. החיידק Streptococcus Pneumonia הוא גורם נפוץ לסינוסיטיס חריפה כמו גם לדלקות אוזניים .(Otitis Media)
בשנת 2000 הוכנס לשימוש החיסון נגד הפנאומוקוקוס. החיסון המיועד נגד,Otitis Media הביא לירידה משמעותית במספר מקרי המחלה, אך למרות זאת מספר ביקורי הרופא עקב סינוסיטיס לא פחת בעקבות מתן החיסון.
מחברי המחקר הנוכחי בחנו את מגמות הביקור אצל הרופא והטיפול התרופתי בשנים 2007-1998 בקרב מדגם לאומי מייצג של538 ילדים שהופיעו עקב תסמינים של סינוסיטיס חריפה, ומצאו כי מספר ביקורי הרופא עקב סינוסיטיס נותר יציב בשנים 2007-1998
(14-11 ביקורים עבור כל 1,000 ילדים.(
בניתוח של תת-מדגם שכלל 389 ילדים, נמצא כי 82% קיבלו מרשם אנטיביוטי כלשהו. אף על פי כן, בהתאם להמלצות, שיעור הילדים שקיבלו Amoxicillin עלה במהלך תקופת המחקר מ-19% ל-58%. הממצא המטריד הוא ששיעור המרשמים לאנטיביוטיקות רחבות טווח (בעיקר,(Macrolide נותר נפוץ (כ-18%.(

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©