שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 6 > הנחיות חדשות לקריתת שקדים
ינואר | גיליון מס' 6 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

הנחיות חדשות לקריתת שקדים
ניתוח לכריתת שקדים (Tonsillectomy) הוא אחד מהפרוצדורות הכירורגיות הנפוצות ביותר בארה"ב, ויותר מ-530,000 פרוצדורות מתבצעות מדי שנה בילדים בגילים צעירים מ-15 שנים. ניתוח לכריתת השקדים מוגדר כפרוצדורה כירורגית המבוצעת עם כריתת הפוליפים, (Adenoidectomy) או ללא כריתתם, שבמהלכה מוסרים השקדים לחלוטין כולל הקופסית המקיפה שלהם, באמצעות חיתוך החלל ההיקפי המצוי בין קופסית השקד ובין קיר השריר.
לאחרונה, פורסמו בכתב העתOtolaryngology - Head and Neck Surgery קווים מנחים נסמכי ראיות המציינים כיצד ניתן לזהות ילדים שצריכים (או שלא צריכים) לעבור ניתוח לכריתת השקדים.
ההנחיות מתמקדות הן בבחירת המקרים המתאימים והן באופן הטיפול בתקופת הזמן הסמוכה לניתוח (Perioperative Care).
הקווים המנחים כוללים את הדברים הבאים:
*ניתוח לכריתת השקדים מתאים לילדים עם דלקות גרון חוזרות ומתועדות, לפחות שבע אפיזודות במהלך השנה האחרונה או לפחות חמש לשנה, במהלך השנתיים האחרונות, או לפחות שלוש לשנה, במהלך שלוש השנים האחרונות עם תיעוד רפואי עבור כל אפיזודה שכולל כאבי גרון ואחד או יותר מהדברים הבאים: חום גבוה מ- 38.3°Cנפיחות בבלוטות הצוואר, הפרשות מהשקדים, או בדיקה חיובית לנוכחות של
.Group A Β-Hemolytic Streptococcus במקרים אחרים הקווים המנחים ממליצים על מעקב.
* על הרופאים לשאול את הוריהם של הילדים המציגים היפרטרופיה של השקדים והפרעות נשימה בשינה לגבי תחלואות נוספות, לדוגמה: פיגור בגדילה, ביצועים נמוכים בבית הספר, הרטבה במיטה ובעיות התנהגות – כל הנ"ל עשויים להשתפר בעקבות הניתוח. 

מקור: http://oto.sagepub.com/content/144/1_suppl/S1.full

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©