שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 6 > דמעות של נשים אומרות "לא!!"
ינואר | גיליון מס' 6 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

דמעות של נשים אומרות "לא!!"
בני האדם, כמו מרבית בעלי החיים, משחררים לנוזלי הגוף חומרים שונים המסייעים בשליחת מסרים לבני אותו מין. מספר מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי חומרים מסוימים המופרשים לזעה עשויים להכיל מגוון מפתיע של אותות רגשיים ואחרים המועברים לאלו המריחים אותה.
אך הדמעות חסרות כל ריח. במחקר הראשון שנערך במכון וייצמן, נאספו דמעות מנשים שצפו בסרטים עצובים בחדר מבודד. לאחר מכן בדקו החוקרים אם גברים יכולים להבחין בין ריח הדמעות הללו לריח של סייליין. הגברים לא הצליחו.
במחקר השני, הריחו מתנדבים גברים דמעות או תמיסת סייליין. לאחר מכן הונחו הנוזלים על פד גזה מתחת לנחירי הגברים בעוד הללו מתבוננים בתמונות של פני נשים על מסך המחשב. הבדיקה נערכה שוב ביום השני למחקר – הגברים שנחשפו בעבר לדמעות קיבלו סייליין ולהפך. החוקרים מצאו כי הרחת הדמעות לא השפיעה על ההערכה שביצעו הגברים למידת העצבות או האמפתיה שהביעו הנשים בתמונות.
לעומת זאת ולהפתעת החוקרים, השפיעה הרחת הדמעות בצורה שלילית על המשיכה המינית לנשים בתמונות.
כדי להוסיף ולבחון את הנושא, צפו הגברים בסרטים עצובים לאחר הרחת דמעות או סייליין. במהלך הצפייה נתבקשו הגברים לספק הערכה עצמית על מצב רוחם, בעוד העוררות המינית שלהם נמדדה באמצעים פיזיולוגיים שכללו את טמפרטורת העור, קצב הלב וכו'. ההערכה העצמית הראתה כי התגובה הרגשית לסרטים העצובים לא הייתה שלילית יותר לאחר הרחת דמעות הנשים, וכי גברים שהריחו דמעות לא הציגו אמפתיה רבה יותר. לעומת זאת, אותם גברים דירגו את העוררות המינית שלהם כנמוכה יותר והמדידות הפיזיולוגיות גילו באופן חד-משמעי ירידה במדדים הפיזיולוגיים הקשורים בעוררות כמו גם ברמת הטסטוסטרון – הורמון הקשור בעוררות המינית.
בדיקות fMRI הראו ירידה בפעילות המוחית באזורים הקשורים בעוררות מינית, לאחר שהנבדקים הריחו דמעות.

מקור: http://www.sciencemag.org/content/early/2011/01/05/science.1198331


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©