שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 11 > התקדמות מבטיחה בטיפול בגידולים נוירואנדוקריניים של הלבלב
פברואר 2011 | גיליון מס' 11 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

התקדמות מבטיחה בטיפול בגידולים נוירואנדוקריניים של הלבלב
Promising Advances in the Treatment of Malignant Pancreatic Endocrine Tumors. NEJM 10.2.11 

גידולים נוירואנדוקריניים בלבלב הם נדירים יחסית אך מאתגרים, משום שאפשרויות הטיפול בהם מוגבלות.
אף על פי כן, שתי קבוצות חוקרים מדווחות על תוצאות מחקר מבטיחות בתרופות פומיות, ממצאים המהווים פוטנציאל לפיתוחן של אסטרטגיות טיפול חדשות.
הקבוצה הראשונה בחנה את יעילות הטיפול במעכב
הmTOR, Everolimus (Afinitor, Novartis)-, והקבוצה השנייה חקרה את יעילות הטיפול במעכב הTyrosine Kinase, Sunitinib (Sutent, Pfizer)-. שתי התרופות האריכו את משך השרידות ללא מחלה בקרב חולים עם גידולים נוירואנדוקריניים מתקדמים בלבלב, בהשוואה לאינבו.
תוצאות שני המחקרים הוצגו לראשונה
ב- Gastrointestinal Cancers Symposiumשנערך בשנת 2010 ופורסמו בזמנו
ב-Medscape Medical News. שני המחקרים אף פורסמו בגיליון ה-10 בפברואר של כתב העתEngland Journal of Medicine .
מחברי המחקר ב Everolimus-דיווחו על משך שרידות חציוני ללא מחלה של 11.0 חודשים, בהשוואה ל-4.6 חודשים בקרב קבוצת האינבו (יחס סיכון להתקדמות המחלה או לתמותה מכל סיבה - 0.35 בעקבות הטיפול ב(Everolimus-. ממצאים אלו מייצגים הפחתה של 65% בסיכון המחושב להתקדמות המחלה או לתמותה.
מחברי המחקר ב Sunitinib-מצאו משך שרידות חציוני ללא מחלה של 11.4 חודשים, בהשוואה ל-5.5 חודשים בקרב קבוצת האינבו (סיכון יחסי להתקדמות המחלה או לתמותה - 0.42). שיעור התגובה האובייקטיבי לטיפול היה 9.3% בקרב הקבוצה שטופלה
ב-Sunitinib ו-0.0% בקרב הקבוצה שטופלה באינבו.
העובדה כי שתי התרופות שיפרו את משך השרידות ללא מחלה, אפילו בקרב מטופלים שלא הגיבו כראוי לטיפולים אחרים, מביאה לאופטימיות זהירה בנוגע לאפשרות הטיפול בממאירות הנ"ל, כך ציינו מחבריו של מאמר מערכת נלווה.
התרופות מאפשרות טיפול יעיל במחלה שטיפולים כאלו אינם קיימים עבורה, "אף על פי כן, המחקרים אף מעלים שאלות שיש לענות עליהן."
העורכים תהו אם על המטופלים ליטול את התרופות הללו למשך שנים, וזאת משום שהתרופות מייצבות אבל לא מרפאות את המחלה. העורכים אף תהו אם חולה אשר מפסיק להגיב לאחת התרופות, יכול לעבור לטיפול בתרופה השנייה או לשילוב של שתי התרופות. כמו כן, לא ברור כיצד ישפיע פרופיל תופעות הלוואי של התרופות על ההיענות לטיפול לטווח ארוך.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©