שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 11 > ל- NSAIDs השפעה שלילית על דלקת ריאות
פברואר 2011 | גיליון מס' 11 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ל- NSAIDs השפעה שלילית על דלקת ריאות
Nonsteroidal Antiinflammatory Drugs may Affect the Presentation and Course of Community-Acquired Pneumonia 

ייתכן כי יתרונות הטיפול ב-Nonsteroidal Anti-Inflammatory Drugs) NSAIDs) להורדת חום ולשיכוך כאבים בשלבים המוקדמים של זיהומים חמורים בדרכי הנשימה התחתונות מטושטשים על ידי חסרונות משמעותיים, כך עולה ממחקר צרפתי חדש שפורסם בכתב העת Chest.
מחברי המחקר עקבו אחר חולים שנדבקו במסגרת הקהילה בדלקת ריאות וטופלו בNSAIDs-, ומצאו כי הללו הציגו סיכוי גבוה פי 5 לפתח Pleural Empyema או ניקוב בריאה, בהשוואה לחולים שלא טופלו ב NSAIDs .NSAIDs-אף נמצאו כקשורים עם סיכון כפול לבקטרמיה.
המחקר שנערך בפריז בשנים 2006-2002 כלל 90 חולים שאושפזו במחלקת הטיפול הנמרץ. 32 חולים (36%) טופלו ב NSAIDs-בלבד (n=18) או בNSAIDs- עם אנטיביוטיקה (n=14) למשך 5 ימים בממוצע טרם האשפוז. 16 חולים שלא טופלו ב NSAIDs-טופלו באנטיביוטיקה טרם האשפוז.
החוקרים מצאו כי חולים שטופלו ב NSAIDs-נטו להציג מחלה חמורה פחות בעת האשפוז. אף על פי כן, חולים אלו הציגו שכיחות גבוהה יותר של כאבי חזה ותסמינים פלאורליים, כמו גם ראיות לתסנין באונות הריאה ותפליט פלאורלי בבדיקות הרנטגן.
הגורם לדלקת הריאות תועד בשלושה רבעים מהחולים. מרבית המקרים התרחשו עקב הדבקה ב Streptococcus Pneumoniae-ולאחריו
Legionellaו-Pseudomonas Aeruginosa. ארבעה מקרים נגרמו מהדבקה במספר מזהמים.
מחברי המחקר ציינו כי הגורמים לזיהום היו דומים ללא קשר לעובדה אם ניתן טיפול בNSAIDs- וכי הטיפול האנטיביוטי שניתן היה מתאים בפחות מ-50% מהמקרים בקרב שתי הקבוצות.
בקטרמיה הייתה נפוצה יותר בקרב חולים שלא טופלו באנטיביוטיקה טרם האשפוז והייתה נפוצה יותר בקרב הקבוצה שטופלה ב69%) NSAIDs- בהשוואה ל-27% NSAIDs .(אף נמצאו כקשורים עם שיעור גבוה יותר שלPleural Empyema ושל ניקוב בריאה (37.5% בהשוואה ל-7% .(ניתוח רב משתני מצא כי חשיפה ל NSAIDs-היוותה את הגורם העצמאי היחיד לסיבוכים (סיכוי יחסי8.1 ) כמו גם למחלה פולשנית בהיעדר טיפול באנטיביוטיקה טרם האשפוז (סיכוי יחסי 3.8). NSAIDs אף נמצאו כקשורים עם צורך בטיפול אנטימיקרוביאלי ארוך יותר ועם אשפוז ארוך יותר בבית החולים.


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©