שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 14 > ה-FDA: סיכון לשפה שסועה וחיך שסוע בשל שימוש בטופירמט בהיריון
מרץ 2011 | גיליון מס' 14 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ה-FDA: סיכון לשפה שסועה וחיך שסוע בשל שימוש בטופירמט בהיריון
FDA: Risk of Oral Birth Defects In Children Born to Mothers Taking Topiramate. FDA, 4.3.11
מידע חדש מצביע על כך שטופירמט וגרסאותיו הגנריות מעלות סיכון למומים מולדים של שפה וחיך שסועים ביילודים לאמהות שנטלו את התרופה במהלך הריונן.
חיך ושפה שסועים נוצרים כשחלקים מהשפה או החיך לא מתאחים לגמרי בשלב מוקדם בטרימסטר הראשון להיריון, שלב שבו נשים רבות לא מודעות להיותן בהיריון.
טווח המומים רחב ויכול להתבטא בשסע קטן בשפה וכן בשסע המגיע לתקרת הפה והאף שיכול לגרום קשיי אכילה ודיבור וזיהומי אוזניים. הטיפול הוא לרוב ניתוחי עם תוצאות טובות.
מידע מה- American Antiepileptic Drug (AED) Pregnancy Registryוכן מה-United Kingdom Epilepsy and Pregnancy Register מצביע על שכיחות של 1.4% של מומי חיך ושפה ביילודים לאמהות שטופלו בתרופה, לעומת 0.55%-0.38% ביילודים שנחשפו לתרופות אנטי-אפילפטיות אחרות.
ביילודים לאימהות ללא אפילפסיה שלא טופלו בתרופות אנטי-אפילפטיות, שכיחות מומים אלו היא 0.07%.
בהתבסס על מידע זה, תצורף תווית אזהרה תקיפה יותר לתרופה, וקטגוריית ההיריון שלה תוחלף מ-C ל-D.
לפני רישום התרופה המשמשת למניעת התקפי אפילפסיה וכן למניעת התקפי מיגרנה, על הרופאים להזהיר מטופלות בגיל הפריון לגבי סכנות אפשריות לעוברים.
ראסל כץ, MD, ראש מחלקת התכשירים הנוירולוגיים ב-FDA, מציע לשקול היטב סיכון מול תועלת במתן התרופה לנשים בגיל הפוריות ולשקול תרופות חלופיות.
נשים שמתכננות היריון, צריכות לדון עם רופאיהן על חלופות טיפוליות לטופירמט, ואם הרו בזמן טיפול כזה, לדווח מיידית. מוצע ליידע במקרה זה את ה-North American Antiepileptic Drug Pregnancy Registry2 - קבוצה שאוספת מידע בנושא. אין להפסיק טיפול ללא ייעוץ רפואי. 

SOURCE: http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm245594.htmתגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©