שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 14 > שמן דגים מונע ירידה במשקל לאחר כימותרפיה
מרץ 2011 | גיליון מס' 14 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

שמן דגים מונע ירידה במשקל לאחר כימותרפיה
Nutritional Intervention with Fish Oil Provides a Benefit over Standard of Care for Weight and Skeletal Muscle Mass in Patients with Nonsmall Cell Lung Cancer Receiving Chemotherapy. Cancer, 2.3.11
במחקר שפורסם ב-Cancer, כתב עת האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן, נמצא ששמן דגים עשוי לסייע בבעיות הנובעות מתזונה בחולי סרטן.
השערה הייתה כי השלמת דיאטה בשמן דגים המכיל אומגה 3 וחומצות שומן, כגון חומצה Eicosapentaenoic, יכולה לסייע לחולים לשמור על שריר או לבנותו. צוות בראשות Mazurak, PhD, מאוניברסיטת אלברטה השווה את ההשפעות של שמן דגים עם אלה של טיפול סטנדרטי (ללא התערבות) על המשקל, השריר ורקמת השומן, בחולי סרטן ריאות חדשים מסוג Non-Small Cell. בניסוי השתתפו 16 חולים שקיבלו שמן דגים (2.2 גר' של חומצה Eicosapentaenoic ליום) ו-24 חולים שלא קיבלו אותו. המחקר נמשך 10 שבועות, הזמן שבו השלימו החולים את הטיפול הכימותרפי הראשון שלהם. נמדדו שריר ושומן באמצעות CT, בדיקות דם ומשקל, בתחילת המחקר ובמהלך הכימותרפיה.
המחברים הסיקו כי התערבות תזונתית של שני גר' שמן דגים ליום מספקת יתרון על פני טיפול סטנדרטי. המטופלים שמרו על המשקל שלהם ועל מסת השריר במהלך הכימותרפיה. "גילוי זה טומן בחובו הבטחה גדולה, כי כיום אין טיפול יעיל לבעיות בתזונה הקשורות לסרטן", אמרה ד"ר Mazurak. היא ציינה כי שמן דגים הוא בטוח, לא רעיל וכמעט ללא תופעות לוואי. הוא יכול להועיל לחולים עם מחלות סרטן אחרות ומחלות כרוניות אחרות המשויכות לתזונה, וכן לאנשים קשישים הנמצאים בסיכון לאובדן שריר. 

SOURCE: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/cncr.25709/abstract
תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©