שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 15 > תרופה עוצרת התקדמות מחלת פרקינסון ומגינה על תאי מוח
| גיליון מס' 15 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

תרופה עוצרת התקדמות מחלת פרקינסון ומגינה על תאי מוח
Drug Stops Progression of Parkinson's Disease in Mice; Medication Turns on Critical Gene, Protects Brain Cells. ScienceDaily 9.3.2011
פריצת דרך במערכה נגד מחלת הפרקינסון: חוקרים מאוניברסיטת קולורדו מצאו תרופה שעוצרת את התקדמות המחלה הדגנרטיבית בעכברים, וכעת היא נבדקת בבני אדם.
כיום, תרופות שמשמשות לטיפול בפרקינסון מטפלות רק בסימפטומים ולא עוצרות את המחלה. כעת נתגלה כי ניתן למנוע את התקדמות המחלה ע"י הפעלת גן מגן במוח.
Curt Freed, חלוץ במחקר הפרקינסון, והכותב הראשי, Wenbo Zhou, מצאו שהתרופה פנילבוטירט מפעילה גן שמגן על נוירוני דופמין במחלת הפרקינסון. הגן, הנקרא DJ1, יכול להגביר ייצור אנטיאוקסידנטים, כגלוטטיון, וכך למנוע השפעת עודף חמצן בתאי המוח. הגן גם עוזר לתאים לנטרל חלבונים אבנורמליים שמצטברים והורגים תאי מוח.
נוירוני דופמין רגישים במיוחד לעודף חמצן ולמשקעי חלבונים אבנורמליים. מחלת פרקינסון נגרמת ע"י מות נוירוני דופמין ב-Midbrain. המוטציה בגן DJ1 כגורמת פרקינסון נתגלתה ב-2003 ע"י קבוצה אירופאית. כעת נמצאה תרופה שמפעילה את הגן. עכברים שהיו אמורים לחלות בפרקינסון בהזדקנם ושתו מים שהכילו את התרופה, לא סבלו מהפרעת תנועה או מירידה מנטלית, ובמוחם לא הצטבר החלבון גורם המחלה.
ב-2009 הוחל מתן התרופה לאנשים. בחודשים הקרובים יפורסמו תוצאות.
החוקרים מחפשים תרופות נוספות שיכולות להפעיל את הגן DJ1. החיסרון של פנילבוטירט הוא שיש ליטול אותו במינונים גבוהים מאוד - 32 טבליות גדולות ביום. ליותר ממיליון איש החולים בפרקינסון בארה"ב, התגלית נותנת תקווה חדשה. 

SOURCE: http://www.jbc.org/content/early/2011/03/03/jbc.M110.211029


תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©