שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 21 > ARBs: כנראה אינם גורמים לסרטן, אינם גורמים ל-MI אבל בשילוב עם ACEi יגבירו את הסיכון לכשל כלייתי
מאי 2011 | גיליון מס' 21 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ARBs: כנראה אינם גורמים לסרטן, אינם גורמים ל-MI אבל בשילוב עם ACEi יגבירו את הסיכון לכשל כלייתי
Use of Angiotensin Receptor Blockers and the Risk of Cancer
ביוני פורסמה מטה-אנליזה שנמצא בה סיכון של 8% לסרטן בקרב נוטליARBs לעומת אחרים שנטלו בעיקר אינבו. נמצאה במטה-אנליזה זאת עלייה של 25% בשיעור סרטן הריאה.
מחקר עוקבה חדש בהיקף ארצי של יותר מ-300,000 איש בדנמרק שכלל משתמשים חדשים ב-ARBs ובמעכבי ACE בגיל 35 ומעלה בשנים 1998 עד 2006, השווה שיעור סרטן ותמותה מסרטן. לא נמצא הבדל מובהק סטטיסטי בשכיחות סרטן כולל בין נוטליARBs לנוטלי מעכבי ACE. אבל, נמצא באופן מובהק יותר סרטן של איברי מין בגברים נוטלי ARBs
(Rate Ratio 1.15; 95% Confidence Interval, 1.02 to 1.28). לא נמצא סיכון יתר מובהק בכל שאר 15 סוגי סרטן, כולל סרטן ריאות.
שני מחקרי מטה-אנליזה גדולים שפורסמו בנובמבר 2010 ובאפריל 2011 הראו תוצאות דומות. לפי שלושת המחקרים, נראה כי יש עדות חזקה להיעדר קשר בין ARBs לסרטן. 
נושא אחר הקשור ב-ARBs: מאמר שנוי במחלוקת שפורסם ב-BMJ ב-2004 העלה אפשרות ש-ARBs מעלים סיכון ל-MI. מטה-אנליזה שכללה 147,020 מטופלים מ-37 מחקרים אקראיים וסה"כ 485,166 שנות חולה, השוותה סיכון ל-MI, מוות, מוות קרדיו-וסקולרי, תעוקת חזה, שבץ, אס"ק לב וסוכרת חדשה בקרב נוטליARBs וקבוצת ביקורת. לא נמצא שיעור מוגבר של MI, מוות, מוות קרדיו-וסקולרי או תעוקת חזה בקרב נוטלי ARBs. בהשוואה לקבוצת הביקורת נמצא שיעור נמוך יותר של שבץ, אי ספיקת לב וסוכרת חדשה בקרב נוטלי ARBs.
מחקר אחר בדק בטיחות שילוב מעכבי ACE ו-ARBs. נסקרו 32,312 משמשים חדשים באחת התרופות. מהם 1,750 (5.4%) קיבלו טיפול משולב. אולם, ל-86.4% ממטופלי הטיפול המשולב לא הייתה אינדיקציה לכך (אי ספיקת לב או פרוטאינוריה). במטופלים בשילוב התרופות נמצאה יותר אי ספיקת כליות לעומת מטופלי תרופה אחת (5.2 ל-1,000 מטופלים לחודש לעומת 2.4 ל-1,000: Hazard Ratio 2.36). גם היפרקלמיה הייתה שכיחה יותר במטופלים בשילוב תרופות (2.5 אירועים ל-1,000 מטופלים לחודש לעומת 0.9 ל-1,000 בנוטלי תרופה אחת בלבד, HR 2.42).
לסיכום, לטיפול ב-ARBs לא הוכחה יכולת קרדיופרוטקטיבית בניגוד למעכבי ACE, אולם מכל המחקרים עולה כי לחולה שאינו סובל טיפול במעכבי ACE עקב שיעול, סביר להחליף לטיפול ב-ARBs, ללא חשש מסיכון יתר לסרטן או MI.
מקור:
http://circ.ahajournals.org/cgi/content/short/123/16/1729?rss=1

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©