שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 21 > המלצות חדשות של איגוד הקרדיולוגים האמריקאי לאיזון יל"ד במבוגרים
מאי 2011 | גיליון מס' 21 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

המלצות חדשות של איגוד הקרדיולוגים האמריקאי לאיזון יל"ד במבוגרים
ACC/AHA Issue First Clinical Guidance for Controlling High Blood Pressure in the Elderly
יתר לחץ דם (יל"ד) שכיח ביותר בגיל המבוגר, וגורם סיכון לאי ספיקת לב, שבץ, מחלת לב כלילית, פרפור עליות, מחלת כליה כרונית וסוכרת. איזון ל"ד הוא נמוך יותר בקרב מבוגרים. מעל גיל 80 רק 1 מ-3 גברים ואחת מ-4 נשים עם יל"ד מאוזנים. מחקר Hypertension in the Very Elderly Trial) HYVET) מ-2008 היה הראשון שהראה תועלת ברורה בטיפול ביל"ד בבני 80 ומעלה, כולל הפחתת שבץ ב-30%, הפחתת מוות לבבי ב-23%, 64% הפחתת אי ספיקת לב ו-21% הפחתת תמותה כוללת.
ה-American College of Cardiolog) ACC) וה-American Heart Association) AHA) פרסמו מסמך מסייע לרופאים לטיפול ולמניעה של יל"ד בקשישים.
הטיפול ביל"ד בקשישים הוא אתגר כי לרוב יש להם מספר בעיות בריאות ויותר מחלות לב. כמו כן, יש להיזהר ביותר מפני תופעות לוואי בגיל זה. בגיל מבוגר יל"ד מתאפיין בערכים סיסטוליים גבוהים וערכים דיאסטוליים תקינים או נמוכים.
מטרות הטיפול שהוגדרו הן ערכי ל"ד של פחות מ-140/90 בגילאי 65-79 וערך סיסטולי של 140-145 בגיל 80 ומעלה.
התרופות שנמצאו יעילות להורדת ל"ד והפחתת סיבוכים הן מעכבי ACE, משתנים, חסמי סידן, חסמי B ו-ARBs. יש להתחיל במינון נמוך ולעלות בהדרגה תוך מעקב ל"ד גם בעמידה. יש לעודד שינוי אורח חיים, כולל פעילות גופנית, הפחתת מלח, שמירת משקל, הפסקת עישון והימנעות מאלכוהול.
מקור:
http://content.onlinejacc.org/cgi/reprint/j.jacc.2011.01.008v1.pdf

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©