שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 27 > מחקר נוסף תומך בחשיפה מוקדמת של תינוקות למזונות אלרגניים
יוני 2011 | גיליון מס' 27 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מחקר נוסף תומך בחשיפה מוקדמת של תינוקות למזונות אלרגניים


The Introduction of Allergenic Foods and the Development of Reported Wheezing and Eczema in Childhood


המלצות American Academy of Pediatrics וכמו כן גם European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition כיום הן להתחיל מזונות נוסף על הנקה החל מגיל 17 שבועות ולא יאוחר מגיל 26 שבועות. מחקרים קודמים הראו שדחיית הצגת מזונות מעבר לגיל חצי שנה לא מנעה אסתמה בגיל 6 שנים ואקזמה בגיל שנתיים. מחקר פרוספקטיבי שפורסם בדצמבר 2009 הציע שחשיפה מאוחרת יותר של מזונות מוצקים קשורה בפיתוח אלרגיות למזון ולחומרים נשאפים. מחקר עוקבה פרוספקטיבי הולנדי בחן ב-6,905 ילדים אם עיתוי התחלת מזונות אלרגניים קשור באקזמה ובצפצופים בילדים עד גיל 4 שנים. צפצופים דווחו ב-31% מהילדים בני שנתיים וב-14% בני 3 ו-4 שנים. אקזמה דווחה ב-38%, 20% ו-18% מבני 2, 3 ו-4 שנים, בהתאמה.
התחלת חלב פרה, ביצים, בוטנים, אגוזים, סויה וגלוטן לפני גיל חצי שנה לא השפיעה על שכיחות אקזמה וצפצופים בכל גיל. התוצאות נותרו בעינן גם לאחר התחשבות ברקע של אלרגיה לחלב פרה בילד או רקע אטופי להוריו. מחקר זה לא תומך בדחיית התחלת מזונות אלרגנים לאחר גיל חצי שנה לשם מניעת אקזמה וצפצופים. המחקר לוקה במגבלות של שימוש בשאלונים להורים ולא באבחנות רופא וכן קיים Recall Bias לגבי תחילת הצגת מזונות לילד והקשר לאקזמה ולצפצופים. 
 
 

http://archpedi.ama-assn.org/cgi/content/short/archpediatrics.2011.93v1

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©