שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 28 > סרטן הערמונית הורג מחצית החולים באנגליה, לעומת 15% בארה"ב
יוני 2011 | גיליון מס' 28 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

סרטן הערמונית הורג מחצית החולים באנגליה, לעומת 15% בארה"ב


Prostate Cancer Kills Half Those Diagnosed in UK, but Not in the USA


ממצאים חדשים מצביעים על תמותת מחצית מהגברים המאובחנים עם סרטן ערמונית באנגליה, זאת לעומת 15% תמותה מסרטן ערמונית בארה"ב. הגורם המרכזי להבדל הגדול הוא שימוש רב בבדיקת PSA בגברים אסימפטומטיים בארה"ב מול שימוש מועט בבדיקה זו באנגליה. לפי הבריטים, בשל כך יש בארה"ב אבחון יתר וטיפול יתר בסרטן ערמונית. מנגד, בארה"ב טוענים שבדיקת ה-PSA מגלה את המחלה בשלב מוקדם יותר שבו היא ניתנת לטיפול ולריפוי. הממצאים החדשים מאנגליה נגזרו מניתוח של 50,066 חולי סרטן ערמונית שאובחנו בשנים 2006-1997 והיו במעקב עד 2007. המחקרים מציגים באור שונה את הדעה הרווחת לפיה גברים הלוקים בסרטן ערמונית ימותו עם המחלה ולא ממנה. בעוד בארה"ב מתגלים רוב מקרי סרטן הערמונית בשלב מוקדם של המחלה, באנגליה יש שיעור גבוה יותר של מקרי סרטן המאובחנים בשלב מאוחר. החוקרים מסייגים את התוצאות בכך שמאז שנערך המחקר, חלה התקדמות בטיפולים לסרטן, וייתכן שחלק מהחולים שמתו מסרטן הערמונית היו חיים אילו טופלו בטיפול המודרני. כמו כן, כיום יותר חולים מאובחנים בשלבים מוקדמים של המחלה, ואז סיכויי הריפוי טובים מאוד. תוצאות המחקר מחזקות את הטוענים בעד ביצוע בדיקת סקר לסרטן ערמונית. נתונים דומים קיימים ביפן, שם לא מבוצעת בדיקת PSA כסקר.
לסיכום, התועלת של בדיקת PSA - מציאת סרטן ערמונית בשלב מוקדם שבו הוא ניתן לריפוי - צריכה להישקל מול הסיכון לאבחון יתר, טיפול יתר והאפשרות לעורר חרדה בעת הבדיקה.
http://www.medscape.com/viewarticle/744803?src=rss

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©