שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 35 > עדכון ההמלצות לאבחון ולטיפול ב-COPD
אוגוסט 2011 | גיליון מס' 35 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

עדכון ההמלצות לאבחון ולטיפול ב-COPD


Diagnosis and Management of Stable Chronic Obstructive Pulmonary Disease: A Clinical Practice Guideline Update from the American College of Physicians, American College of Chest Physicians, American Thoracic Society, and European Respiratory Society

הנחיות חדשות לאבחון וטיפול ב-COPD גובשו ע"י American College of Physicians, American College of Chest Physicians, American Thoracic Society, and European Respiratory Society מדובר בעדכון של ההנחיות משנת 2007.
המלצה 1: הגופים הנ"ל ממליצים שספירומטריה תבוצע לאבחון חסימת זרימת אוויר במטופלים עם תסמינים נשימתיים. אין לבצע בדיקה זו כסקירה באנשים חסרי תסמינים (דירוג ההמלצה: חזק, איכות עדויות בינונית).
המלצה 2: לחולה COPD יציבה עם תסמינים ו-FEV1 בין 60% ל-80% מהצפוי, מומלץ טיפול במרחיבי סימפונות בשאיפה (דירוג ההמלצה: חלש, איכות עדויות נמוכה).
המלצה 3: לחולי COPD עם תסמינים ו-FEV1 נמוך מ-60% מהצפוי, מומלץ טיפול במרחיבי סימפונות בשאיפה (דירוג ההמלצה: חזק, איכות עדויות בינונית).
המלצה 4: טיפול בתרופה אחת - אנטיכולינרגים ארוכי טווח בשאיפה או בטא אגוניסטים ארוכי טווח בשאיפה - לתסמיני מטופלים עם FEV1 נמוך מ-60% מהצפוי (דירוג ההמלצה: חזק, איכות עדויות בינונית). הבחירה תתבסס על העדפות המטופל, עלות ופרופיל תופעות לוואי.
המלצה 5: ניתן לשלב טיפולים נשאפים - אנטיכולינרגים ארוכי טווח, בטא אגוניסטים ארוכי טווח או קורטיקוסטרואידים בשאיפה - לתסמיני COPD יציבה עם FEV1<60% (דירוג ההמלצה: חלש, איכות עדויות בינונית).
המלצה 6: מומלץ שיקום ריאתי למטופלים תסמיניים עם FEV1 <50% (דירוג ההמלצה: חזק, איכות עדויות בינונית). ניתן לשקול שיקום ריאתי גם במטופלים עם FEV1 >50% שהם תסמיניים או שמסתמנים רק במאמץ (דירוג ההמלצה: חלש, איכות עדויות בינונית).
המלצה 7: מומלץ טיפול המשכי בחמצן בחולי COPD עם היפוקסמיה חמורה במנוחה (PaO2 ≤55 mm Hg או %SpO2 ≤88) (דירוג ההמלצה: חזק, איכות עדויות בינונית).http://www.annals.org/content/155/3/179.abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©