שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 39 > מחקר ה-ROCKET (פורסם ב-NEJM): מחקר "ראש בראש" בין קסרלטו - נוגד הקרישה החדש של באייר - לבין קומדין
ספטמבר 2011 | גיליון מס' 39 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מחקר ה-ROCKET (פורסם ב-NEJM): מחקר "ראש בראש" בין קסרלטו - נוגד הקרישה החדש של באייר - לבין קומדין
מחקר ה-ROCKET: פורסם ב-NEJM, מחקר "ראש בראש" בין קסרלטו - נוגד הקרישה החדש של באייר - לבין קומדין

נוגד הקרישה "קסרלטו" אפקטיבי בהפחתת סיכון לשבץ מוחי בחולי פרפור פרוזדורים. כתב העת NEJM פרסם בשבוע שעבר מחקר רחב היקף ולפיו קסרלטו הוא תרופה יעילה כמו קומדין במניעת שבץ מוחי בחולי פרפור פרוזדורים. מהמחקר עלה גם, כי בטיפול בקסרלטו נמצאו פחות סיכון לדמם תוך-גולגולתי, דמם באיבר קריטי ומוות מאירוע דמם מאשר בטיפול בקומדין.

בישראל חיים כ-60,000 חולים בפרפור פרוזדורים - הפרעת קצב שאחת מתוצאותיה היא היווצרות קרישי דם העשויים להגיע אל המוח. חולים אלה מצויים בסיכון מוגבר פי 5 לשבץ מוחי. שימוש קבוע בנוגדי קרישה יפחית את הסיכון שלהם לשבץ מוחי ב-70%, ומשום כך החשיבות הגבוהה של שימוש עקבי ויעיל בנוגדי קרישה.
כיום, רק כ-50% מחולי פרפור פרוזדורים בישראל מטופלים בנוגד קרישה, באמצעות קומדין (Warfarin), נוגד הקרישה הוותיק. הסיבה לשיעור המטופלים הנמוך היא החשש מתופעות לוואי של דימומים מסכני חיים בטיפול בקומדין והצורך בבדיקות דם תכופות לשם ניטור קרישת הדם בחולים אלה.
המחקר שפורסם ב-NEJM הוא מחקר "ראש בראש" בין קסרלטו - נוגד הקרישה החדש של באייר - לבין קומדין - נוגד הקרישה בן ה-50. במחקר, הנקרא ROCKET AF, השתתפו 14,264 חולי פרפור פרוזדורים שעברו רנדומיזציה, והוא המחקר כפול-הסמיות הנרחב ביותר שנערך בתחום מניעת אירועים מוחיים בחולי פרפור פרוזדורים. במחקר השתתפו גם 189 חולים ישראלים ב-19 מרכזים רפואיים.
תוצאות המחקר הראו כי קסרלטו יעיל כמו קומדין במניעת שבץ בחולי פרפור פרוזדורים, וכי המטופלים בקסרלטו אף סבלו פחות מאירועי דמם משמעותיים (דמם תוך-גולגולתי ודמם מאיבר קריטי) ומוות מאירועי דמם.

שבץ מוח הנובע מפרפור פרוזדורים
נוטה להיות חמור יותר, עם סיכוי גבוה פי 2 לתמותה ולפגיעה חמורה בתפקוד, מאשר שבץ מוחי שאינו קשור לפרפור פרוזדורים. מתוך כ-15,000 מקרים של שבץ מוחי בשנה, 3,000 מקרים נגרמים בשל פרפור פרוזדורים.
על פי סקר שבץ מוח ארצי (NASIS 2010) שנערך בישראל, יש מגמה ברורה של ירידת הגיל הממוצע של אירועי שבץ מוחי בישראל: כ-25% מהחולים הם מתחת לגיל 60 וכ-8% מהנפגעים הם בני פחות מ-50. אחד מכל 6 גברים ואחת מכל 5 נשים ייפגעו משבץ מוח במהלך חייהם.

נוגדי קרישה
נוגד הקרישה המקובל למניעת שבץ מוחי, זה חמישה עשורים, הוא קומדין, אולם השימוש בו כרוך במגבלות רבות: קומדין דורש בדיקות דם עקביות כדי לבדוק את תפקודי הקרישה (אחת לשלושה-ארבעה שבועות), ומינון התרופה מותאם בכל פעם מחדש על פי תוצאות הבדיקות הללו. לקומדין יש אינטראקציות עם תרופות רבות אחרות ועם מזונות רבים, מה שמגביל את השימוש בתרופות ואת התזונה, ולפיכך לא נוח לשימוש.
ההערכות הן כי כמחצית מחולי פרפור פרוזדורים אינם מאוזנים מבחינת תפקודי קרישה, בשל אי הנוחות והמגבלות של השימוש בקומדין. המשמעות היא שמי שתפקודי הקרישה שלו אינם תקינים ומאוזנים, יכול להיות בסיכון מוגבר לשבץ או לדימום מסוכן.

היתרונות של קסרלטו
המחקר הראה כי קסרלטו, כדור הניתן פעם אחת ביום, ללא צורך בבדיקות דם וניטור מעבדתי שגרתי של תפקודי הקרישה, מעניק הגנה יעילה מפני שבץ לא פחות מקומדין, גורם לפחות אירועי דמם חריגים מקומדין, השימוש בו פשוט יותר והסבילות אליו טובה יותר.
לנוכח שיעורי התחלואה בפרפור פרוזדורים והקשיים הידועים היטב הכרוכים בטיפול בקומדין, קסרלטו היא תרופה חלופית שיעילותה הוכחה במחקר זה.

על מחקר ROCKET AF
ROCKET AF )Rivaroxaban Once daily oral direct Factor Xa inhibition Compared with vitamin K antagonism for prevention of stroke and Embolism Trial in Atrial Fibrillation)
הוא מחקר פרוספקטיבי, אקראי, כפול-סמיות, Double-Dummy, שנערך בקבוצות מקבילות להערכת תוצאות הטיפול בריברוקסבאן (קסרלטו) פעם אחת ביום בהשוואה לוורפרין (קומדין) במינון מתאים, ב-14,264 חולי פרפור פרוזדורים ללא מחלה מסתמית, שהיו בסיכון לאירוע מוחי או לתסחיף סיסטמי ללא מעורבות מערכת העצבים המרכזית.

על קסרלטו
קסרלטו (החומר הפעיל בריברוקסבאן) הוא נוגד קרישה חדשני, בעל פעולה מהירה לצד פרופיל מנה-תגובה הניתן לחיזוי, בעל זמינות ביולוגית גבוהה, הניטל ללא צורך בניטור תפקודי קרישה. כמו כן, פוטנציאל התגובות הבין-תרופתיות והתגובות עם מזון הוא מוגבל יותר מזה של קומדין.
קסרלטו מאושר לשיווק ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם, המוצר הושק בהצלחה על ידיBayer HealthCare ביותר מ-75 מדינות ובישראל אף כלול בסל התרופות למניעת פקקת ורידים תסחיפית בחולים מבוגרים לאחר ניתוחים אלקטיביים להחלפת ירך או ברך.

חברת באייר ישראל בע"מ
חברת באייר ישראל בע"מ היא הנציגה של חברת Bayer AG בארץ. החברה מייצגת כיום את באייר הלת' קייר (Bayer Health Care), חברה בת של Bayer AG.
קבוצת באייר היא חברה עולמית המתמקדת בתחומי בריאות, תזונה וחומרים עתירי ידע.
חברת Bayer Health Care
חברת Bayer Health Care היא חברה בת של Bayer AG עם מכירות שנתיות של יותר מ-16,913 מיליארד אירו (2010). היא אחת החברות החדשניות והמובילות בעולם בתחום הבריאות והמוצרים הרפואיים. מטה החברה ממוקם בלוורקוזן, גרמניה. החברה משלבת את פעילויותיהן של חטיבות הווטרינריה, מוצרי OTC, ציוד רפואי ופארמה. Bayer Health Care מתמחה במחקר ופיתוח של תרופות התורמות באופן משמעותי לשיפור איכות החיים של בני האדם ובעלי החיים. לחברתBayer HealthCare מצבת כוח אדם של 55,700 עובדים המיוצגים ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. מידע נוסף ניתן למצוא באתר www.bayerhealthcare.com.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©