שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 43 > המלצות מעודכנות לטיפול מיטבי במחלת עורקים היקפיים - PAD
אוקטובר 2011 | גיליון מס' 43 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

המלצות מעודכנות לטיפול מיטבי במחלת עורקים היקפיים - PAD


2011 - ACCF/AHA Focused Update of the Guidelines for the Management of Patients with Peripheral Artery Disease

הנחיות חדשות לטיפול במחלת כלי דם היקפיים - PAD - Peripheral Arterial Disease. הוצאו לאחרונה על ידי ה-American College of Cardiology Foundation - ACCF וה-American Heart Association - AHA, ופורסמו ב-Journal of the American College of Cardiology וב-Circulation. 
PAD היא מחלה נפוצה ומסוכנת שגורמת לירידת זרימת הדם לרגליים, לכליות ולאיברים נוספים. לרוב, יש תת-אבחון של המחלה, שבמקרים רבים היא אסימפטומטית ומשמשת סמן לסיכון קרדיו-וסקולרי מוגבר, כולל אירועים לבביים, שבץ מוחי, קטיעות רגליים ומוות. מודגש כי מעשנים בעבר או בהווה יש לתשאל בכל ביקור לגבי עישון ולעזור למעשנים בתוכנית גמילה מעישון כולל תרופות.
מומלץ להשתמש בבדיקת Ankle-Brachial Index - ABI - כבדיקת סקר החל מגיל 65. מדד ABI מוגדר תקין בערכים של 1.4 - 1, גבולי בערכים של 0.99 - 0.91 ולא תקין כשהערך הוא 0.9 או פחות. 
לא הוכחה יעילות לטיפול בנוגדי טסיות במטופלים אסימפטומטים עם ערכי ABI גבוליים. לתוספת קומדין לנוגדי טסיות במטופלים הלוקים במחלת כלי דם היקפית, לא נמצאה יעילות וכן נמצא נזק אפשרי בשל נטייה לדימום. עדויות מוגבלות מציעות שטיפול נוגד טסיות מפחית סיכון קרדיו-וסקולרי במטופלים אסימפטומטים עם ערך ABI של 0.9 או פחות. 


http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S073510971103052X

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©