שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 44 > אישור נוסף לכך שהעלאת רמות HDL בחולי סוכרת מפחיתה אירועי לב ושבץ
אוקטובר 2011 | גיליון מס' 44 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

אישור נוסף לכך שהעלאת רמות HDL בחולי סוכרת מפחיתה אירועי לב ושבץ


Change in High-Density Lipoprotein Cholesterol and Risk of Subsequent Hospitalization for Coronary Artery Disease or Stroke among Patients with Type 2 Diabetes Mellitus

מחקר שהוא מהגדולים מסוגו ופורסם ב-The American Journal of Cardiology כלל רישומים לגבי יותר מ-30,000 חולי סוכרת, ומצא כי העלאת רמת כולסטרול HDL הפחיתה סיכון לאירועי לב ושבץ מוחי, וכי ירידה ברמתו העלתה סיכונים אלו. לפי מחקר פרמינגהם שפורסם ב-2008, לחולי סוכרת סיכון של 87% לפתח במהלך חייהם אירוע לב או שבץ מוחי. מבין הנבדקים, לרוב (61%) לא היה שינוי ברמת ה-HDL, ל-22% נרשמה עלייה לפחות של 6.5 מ"ג/ד"ל ברמתו, ול-17% נרשמה ירידה במידה כזו ברמת HDL.
נערך מעקב במשך 8 שנים, ונמצא כי בנחקרים שלהם עלתה רמת ה-HDL היו ב-8% פחות אירועי לב ושבץ לעומת אלו שרמת ה-HDL בדמם לא השתנתה, ולאלו שלהם ירדה רמתו, היו 11% יותר אירועים כאלו.
מחקרים קודמים בנושא הגיעו לתוצאות סותרות. בסקירה סיסטמטית של יותר מ-100 מחקרים שפורסמה ב-BMJ ב-2009 נמצא שהעלאת HDL לא מפחיתה מחלת לב או תמותה.
בתחילת השנה הופסק מחקר קליני שבו ניתן ויטמין B ניאצין להעלאת רמות HDL בנוטלי סטטין, מאחר שתוספת ניאצין לא הפחיתה אירועי לב. ניאצין היא אחת התרופות הבודדות להעלאת HDL, וטיפול בה כרוך בתופעות לוואי של סומק, הקאות, סחרחורת וגרד.
ללא תרופות ניתן להעלות HDL ע"י שמירת משקל, שינוי תזונה, הימנעות מעישון והגברת פעילות גופנית.
לפי ה-American Diabetes Association ערך מטרה טוב של HDL לנשים הוא לפחות 50 מ"ג/ד"ל ולפחות 40 מ"ג/ד"ל בגברים. רמות של 60 מ"ג/ד"ל נחשבות מגנות ממחלת לב.
יש לציין כי המחקר מומן ע"י חברה שמייצרת תרופה לסוכרת בשם (Actos (Pioglitazone שמחקרים הראו כי היא מעלה HDL.
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/10/111007103225.htm

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©