שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 45 > ניטור יעילות טיפולים תרופתיים שונים בדיסליפידמיה אפשרית באמצעות MRI
אוקטובר 2011 | גיליון מס' 45 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ניטור יעילות טיפולים תרופתיים שונים בדיסליפידמיה אפשרית באמצעות MRI


MR Imaging of Carotid Plaque Composition During Lipid-Lowering Therapy: A Prospective Assessment of Effect and Time Course


טיפול תרופתי בדיסליפידמיה ידוע כמשפר את יציבות הפלאק הטרשתי וכמפחית אירועים קרדיו-וסקולריים, אולם עד היום לא הודגם תהליך ייצוב הפלאק במעבדה או במטופלים. במחקר חדש שפורסם ב-Journal of the American College of Cardiology, מאה עשרים (120) חולי מחלה כלילית או לוקים במחלת עורקים קרוטידיים, בעלי אפוליפופרוטאין B מעל 120 מ"ג/ד"ל והיסטוריה של טיפול בשומנים במשך פחות משנה, טופלו אקראית ב-Atorvastatin או ב-Atorvastatin + Niaspan או ב-Atorvastatin + Niaspan + Colesevelam, במשך 3 שנים.
בדיקת High-Resolution, Multicontrast MRI ל-2 עורקי הקרוטיד נערכה בתחילת המחקר, וכל שנה במשך 3 שנים. נבדקו עובי דופן העורק והרכב הפלאק. עורקי הקרוטיד מייצגים היטב את התהליך הקורה גם בעורקים הכליליים. בדיקת MRI לעומת בדיקות אחרות, כאנגיוגרמה ואולטרה-סאונד, הוא כלי מדויק יותר למדידת כמות הכולסטרול בפלאק. לאחר 3 שנות טיפול בשומני דם ל-33 מהנחקרים שהיו בעלי Measurable Lipid-Rich Necrotic Core - LRNC - בתחילת המחקר, נצפתה ירידה משמעותית בתכולת השומן בפלאק:
נפח LRNC ירד מ-60.4 ± 59.5 mm3 ל-37.4 ± 69.5, p< 0.001,
ו-% LRNC Area/Wall Area in the Lipid-Rich Regions - LRNC - ירד מ-14.2 ± 7.0% ל-7.4 ± 8.2% (p < 0.001).
% LRNC ירד ב-3.2 במהלך השנה הראשונה, ב-3.0 בשנה השנייה וב-0.91 בשנה השלישית.
גם Percent Wall Volume - 100 × Wall/Outer Wall, a Ratio of Volumes - באזורים העשירים בשומן ירד משמעותית מ-52.3 ± 8.5% ל-48.6 ± 9.7%.
מסקנת החוקרים היא כי טיפול אינטנסיבי בשומנים מפחית את השומן בפלאק הקרוטידי. בדיקת MRI שתמדוד את כמות הכולסטרול בפלאק, יכולה לסייע לרופאים להעריך את יעילות הטיפול התרופתי בדיסליפידמיה. ולזהות מקרים בהם נדרש טיפול אינטנסיבי יותר.
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1936878X11005080

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©