שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 45 > ייתכן שחיידקי מעיים משפיעים על יעילות הטיפול בסטטינים
אוקטובר 2011 | גיליון מס' 45 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ייתכן שחיידקי מעיים משפיעים על יעילות הטיפול בסטטינים


Enteric Microbiome Metabolites Correlate with Response to Simvastatin Treatment

סטטינים נרשמים באופן נרחב, אולם קיימת שונות משמעותית בתגובה הטיפולית. רק חלק משונות זו ניתן להסביר גנטית. Metabolomics היא גישה ביוכימית שמספקת כלים עוצמתיים למיפוי תהליכי מחלה ותהליכי תגובה לטיפולים. Metabolomics כוללת אינטראקציות בין גנום, Microbiome וסביבה. במחקר הנוכחי השתמשו בפלטפורמה GC-MS Metabolomics למדידת מטבוליטים בייצור כולסטרול, ספיגת סטרולים מהתזונה ויצירת חומצות מרה, לצורך מציאת חתימות מטבוליות שיוכלו לחזות שונות ביעילות סטטין להורדת LDL.

מתוך מחקר Cholesterol and Pharmacogenetics (CAP) Study נבדקו 100 איש שבהם נצפתה ירידה דרמטית ברמת LDL בעקבות הטיפול בסטטין, 24 שהראו תגובה די טובה ו-24 שתגובתם הייתה דלה. זוהו 3 חומצות מרה שמקורן בחיידקים שתורמות לניבוי מידת התגובה לסטטין באנשים שמגיבים טוב. זוהו 5 חומצות מרה שונות באנשים בעלי תגובה גרועה לטיפול. חומצות מרה וסטטינים חולקים נשאים בכבד ובמעי. נמצא כי ריכוז מוגבר של סטטין בדם קשור ברמות גבוהות של מספר חומצות מרה. אנליזה גנטית מצאה קשר בין 5 חומצות מרה ל-Single Nucleotide Polymorphism - SNP - בשם rs4149056 בגן שמקודד טרנספורטר אניון אורגני בשם SLCO1B1.

ממצאים אלו, נוסף על הפרסומים האחרונים, שלפיהם ל-Microbiome של המעי יש תפקיד חשוב במחלה קרדיו-וסקולרית, מצביעים כי יש להתחשב באינטראקציה בין גנום, Microbiome של המעי והשפעות של הסביבה, במחקר ובניהול מחלה קרדיו-וסקולרית.

בדיקת דם לזיהוי חומצות מרה ספציפיות תוכל בעתיד לסייע לרופא לדעת מי יגיב לטיפול בסטטין ומי לא. נוסף על כך, אולי ניתן יהיה לבצע מניפולציה ב-Microbiome המעי ע"י פרוביוטיקה וכך להשפיע על התגובה לטיפול.


http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0025482

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©