שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 45 > סיכום הנחיות לאבחון וטיפול בהתלקחויות של COPD
אוקטובר 2011 | גיליון מס' 45 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

סיכום הנחיות לאבחון וטיפול בהתלקחויות של COPD


Guideline Synthesis: Chronic Obstructive Pulmonary Disease (COPD): Diagnosis and Management of Acute Exacerbations


סיכום הנחיות לאבחון וטיפול בהתלקחויות Chronic Obstructive Pulmonary Disease - COPD -
ע"פ הנחיות ה-Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease - GOLD - וקבוצות נוספות. הקבוצות מסכימות כי התלקחות ב-COPD מוגדרת כהחמרה בקוצר נשימה, שיעול ו/או ליחה שהיא מעבר לווריאציות נורמליות מיום ליום, שמתחילה באופן חריף ועשויה להצריך שינוי בטיפול. ההמלצות לבדיקות אבחנתיות הן דומות בהנחיות השונות. כולן ממליצות על בדיקת Pulse Oximetry. לפי ה-GOLD חשובות בדיקות צילום חזה, אק"ג ובדיקת גזים עורקיים במאושפזים. הם ממליצים נגד שימוש שגרתי בספירומטריה וב-PEF.
המלצות ה-Department of Veterans Affairs, Department of Defense - VA/DoD - מורות על ספירומטריה אם יש ערך להשוואה והמטופל מסוגל לבצעה. יש הסכמה כי צביעות גראם ותרביות ליחה לא מומלצות באופן שגרתי, אך יכולות לסייע במטופלים שלאחרונה או כעת מטופלים באנטיביוטיקה. כולם מסכימים לגבי אבחנה מבדלת בעת התלקחות, הכוללת דלקת ריאות, חזה אוויר, אי ספיקת לב, תסחיף ריאתי, הפרעת קצב לב, תפליט ריאתי - תסמינים שנובעים מהיענות לקויה לתרופות או לטיפול בחמצן. VA/DoD מוסיף גם איסכמיה לבבית, זיהום או חסימת דרכי נשימה עליונות ואספירציות חוזרות. יש הסכמה כי יש להשיג סטורציית חמצן של 90% ומעלה. באשפוז יש לנטר רמת CO2 בגזים עורקיים, למניעת צבירתו.
רק ה-GOLD, שמתייחס למאושפזים, דן בהנשמת NIV (לא חודרנית) ככלי לשיפור חמצת, הפחתת צורך באינטובציה, הורדת PaCO2 וקצב נשימה, קיצור משך אשפוז והפחתת תמותה.
אינדיקציות להפניה לחדר מיון כוללות: מחלה בסיסית חמורה, התלקחויות תכופות, מחלות נוספות, גיל מבוגר, אבחנה מעורפלת, שינוי במצב המנטלי, אפשרויות דלות לטיפול בקהילה, היפוקסמיה או היפרקפניה, קוצר נשימה חמור ואי יציבות סימנים חיוניים. יש הסכמה כי מרחיבי סימפונות הם קו ראשון לטיפול, בעיקר מהסוג של אגוניסטי בטא קצרי טווח. בעת התלקחות יש להעלות מינון טיפול קודם.
אנטיכולינרגים נשאפים (כמו איפטרופיום) ניתנים לשילוב עם אגוניסטי בטא קצרי טווח, אולם לא ברורה יעילותם בעת התקף חריף. אין הבדל מבחינת יעילות מרחיבי הסימפונות אם הם ניתנים ע"י Nebulizer או ע"י MDI עם Spacer.
כל הקבוצות מציינות שיש לשקול טיפול בסטרואידים בשילוב עם מרחיבי סימפונות. UMHS ו-VA/DoD מציעות מינון יומי של 40-30 מ"ג ליום פומית למשך 14-10 יום.
ה-GOLD מציע אותו מינון ל-10-7 ימים. הוא מציע גם לשקול טיפול ב-Budesonide לבד או בשילוב Formoterol כחלופה לסטרואיד פומי. יש הסכמה לגבי צורך באנטיביוטיקה אם קיימים לפחות 2 מה-3 הבאים: קוצר נשימה מוגבר, הגברה בכמות הליחה והגברה במוגלתיות הליחה. ה-GOLD וה-UMHS מציינים שאחד משני הסימפטומטים לעיל חייב להיות הגברה במוגלתיות הליחה.
אם אין גורמי סיכון או ההתלקחות פחות חמורה, האנטיביוטיקה המומלצת היא: TMP/SMX, צפלוספורין מדור 2 או 3, טטרציקלין (חלק מפרטים דוקסילין) ומקרוליד (UMHS מפרט אזניל).
Beta-Lactams/Beta-Lactamase Inhibitors ו-Fluoroquinolones מתאימים למטופלים בעלי גורמי סיכון או התלקחות חמורה.
הן ה-GOLD והן ה-VA/DoD מציינים כי אינם ממליצים על טיפול ב-Methylxanthines בעת התלקחות.

http://guidelines.gov/syntheses/synthesis.aspx?f=rss&id=34431

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©