שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 47 > סקירות CT לגילוי סרטן ריאות תורמות לגילוי מוקדם של COPD
נובמבר 2011 | גיליון מס' 47 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

סקירות CT לגילוי סרטן ריאות תורמות לגילוי מוקדם של COPD


Identification of Chronic Obstructive Pulmonary Disease in Lung Cancer Screening Computed Tomographic Scans

עישון גורם יותר מ-8 מיליון מקרי תמותה בשנה בעולם. מלבד מחלות קרדיו-וסקולריות וסרטן, מחלת COPD היא גורם מוות חשוב במעשנים שסובלים מבעיה של תת-אבחון. למרות ירידה בתמותה קרדיו-וסקולרית והתייצבות תמותה מסרטן, חלה עלייה בתמותה מ-COPD. הפסקה מוקדמת של עישון יכולה למנוע החמרת COPD. מטרת מחקר חדש שפורסם ב-JAMA, הייתה למצוא אם בדיקת CT במינון קרינה נמוך שמהווה בדיקת סקירה לאיתור סרטן ריאה במעשנים, יכולה לשמש לזיהוי חולי COPD. במחקר בוצעה בדיקת תפקודי ריאות וכן בדיקת CTבשאיפה ובנשיפה ל-1,140 גברים מעשנים או מעשנים בעבר, בגיל ממוצע של 62.5. מחלת COPD הוגדרה לפי ערך FEV1/FVC הקטן מ-70%. 437 איש (38%) זוהו כחולי COPD לפי בדיקת תפקודי ריאה. בעזרת מודל אבחוני שכלל אמפיזמה לפי CT, לכידת אוויר לפי בדיקת BMI ,CT, שנות חפיסה וסטטוס עישון, נמצאו 274 חולי COPD עם שיעור FP של  85, רגישות של 63%,  סגוליות 88%,PPV=76% ,NPV 79%  .
מסקנת החוקרים כי בגברים מעשנים או מעשנים בעבר בדיקת CT בשאיפה ובנשיפה, במינון קרינה נמוך, שמבוצעת כסקר לסרטן ריאה, יכולה לזהות גם חולי COPD עם רגישות של 63% וסגוליות 88%. מדובר בהוספת בדיקת CT בנשיפה לבדיקה הנעשית כיום רק בשאיפה, דבר שלא יצריך תוספת קרינה משמעותית.

http://jama.ama-assn.org/content/306/16/1775

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©