שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 56 > ועדת החיסונים של ה-CDC ממליצה על חיסון חולי סוכרת נגד צהבת B
ינואר 2012 | גיליון מס' 56 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

ועדת החיסונים של ה-CDC ממליצה על חיסון חולי סוכרת נגד צהבת B


Use of Hepatitis B Vaccination for Adults with Diabetes Mellitus: Recommendations of the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)

ה-Advisory Committee on Immunization Practices ממליץ לחולי סוכרת סוג 1 וסוג 2 בגילי 59-19, שלא חוסנו בעבר כנגד צהבת B, להתחסן כנגדה מוקדם ככל האפשר לאחר האבחנה (המלצה בקטגוריה A).
מידע על הסיכון שמסבה צהבת B לבני 60 ומעלה פחות ברור. לכן בגיל זה ההמלצה היא על חיסון על פי שיקול רופא מטפל (המלצה בקטגוריה B).
אין המלצה לבדיקת נוגדנים באדם שידוע כי חוסן בעבר בכל מנות החיסון, ואין ירידת תועלת במקרה של פרק זמן ממושך בין מנה למנה.
נגיף צהבת B גורם לזיהום חריף וכרוני בכבד, הגורם לתחלואה ניכרת ולתמותה.
משנת 1996 דווחו בארה"ב 29 התפרצויות של הזיהום במוסדות אשפוז ארוך טווח כבתי אבות ומוסדות לדיור מוגן. בקרב מקרי התפרצות אלו היו 25 סוכרתיים מבוגרים שערכו ניטור סוכר. נראה שבמוסדות יש שימוש חוזר בסטיקים לבדיקת סוכר במטופלים שונים. בשנים 2010-2009 דווח בארה"ב מ-8 מרכזים, המכסים 17% מהאוכלוסייה, על 865 מקרי צהבת B בסוכרתיים בני 23 ומעלה.
נמצא כי בקרב אנשים ללא גורמי סיכון כהזרקת סמים, קיום יחסי מין על ידי גברים עם גברים וריבוי פרטנרים למין, לחולי סוכרת בני 59-23 סיכון מוגבר פי 2.1 (95% [CI] = 1.6-2.8) לפתח צהבת B, לעומת אנשים לא סוכרת.
בבני 60 שנה ומעלה היה סיכון מוגבר פי 1.5 (CI = 0.9–2.5).
יש לציין כי זיהום חריף של צהבת B נמצא בתת אבחון, וקיימת השערה כי יש 10.5 מקרים חדשים על כל מקרה מדווח. אנטיגן HBC המעיד על זיהום בעבר או בהווה שכיח יותר בחולי סוכרת. נראה כי הסיכון להתפתחות מחלה כרונית של צהבת B המובילה לשחמת כבד ולסרטן, גבוה יותר בקשישים ובחולי סוכרת. יחד עם זאת, לסוכרתיים יש גם נטייה מוגברת לכבד שומני, וסיכון מוגבר פי 2 משאר האוכלוסיה למחלת כבד לא אלכוהולית ולקרצינומה הפטוצלולרית.
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6050a4.htm?s_cid=mm6050a4_w

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©