שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 57 > יתרונות הטיפול בסטטינים עשויים להתבטא ביותר מהורדת רמות ליפידים
ינואר 2012 | גיליון מס' 57 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

יתרונות הטיפול בסטטינים עשויים להתבטא ביותר מהורדת רמות ליפידים


Monocyte Tissue Factor–Dependent Activation of Coagulation in Hypercholesterolemic Mice and Monkeys is Inhibited by Simvastatin

במחקר חדש המתפרסם ב-Journal of Clinical Investigation זיהו החוקרים תהליך מולקולרי המוביל ליצירה לא תקינה של קריש דם. בהמשך המחקר החוקרים גרמו לעצירת תהליך זה באמצעות תרופות מסוג סטטינים המשמשות להורדת כולסטרול.
המחקר בוצע באנשים, בקופים ובעכברים בעלי רמה מוגברת של שומנים בדם. נמצא כי רמה מוגברת של כולסטרול LDL גורם ליצירת מולקולה בשם "Tissue Factor" המזרזת קרישת דם. ובכל הנבדקים הייתה רמה גבוהה של מולקולה זו בדם.
באופן תקין Tissue Factor מגיע למגע עם הדם רק לאחר פגיעה, כמו חתך באצבע. אולם הוא מבוטא באופן מוגבר במספר מקרים, כמו בפלאק טרשתי, ומופעל על ידי תאים מונוציטים, דבר הגורם ליצירת קריש לאחר קרע הפלאק.
החוקרים טיפלו בקופים ובעכברים הללו בסימבסטטין, ונצפתה ירידה ברמת LDL וברמת Tissue Factor בדם. דבר זה תיקן את מצב הקרישה.
מספר מחקרים בעבר ייחסו לסטטינים פעילות נוגדת קרישה, אולם מחקר זה הוא הראשון המדגים כיצד התרופות הללו עושות זאת, ללא תלות בפעילותם מפחיתת הכולסטרול. נוסף על כך, נמצא כי הסטטינים פוגעים רק ב-Tissue Factor מהסוג הרע, ולא בזה המשמש לקרישה תקינה, ולכן אינם מגבירים את הסיכון לדמם כמו תרופות נוגדות קרישה הנמצאות בשימוש כיום. 


 


http://www.jci.org/articles/view/58969

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©