שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 60 > מומחים מזהירים מפני הערכת סיכון של רק 5 עד 10 שנים לבחינת גורמי סיכון למחלות לב
ינואר 2012 | גיליון מס' 60 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מומחים מזהירים מפני הערכת סיכון של רק 5 עד 10 שנים לבחינת גורמי סיכון למחלות לב


Lifetime Risks of Cardiovascular Disease

מחקר חדש המפורסם ב-NEJM טוען שהגישה המקובלת למניעת מחלת לב כלילית המבוססת על הערכת סיכון לטווח קצר בלבד (5 או 10 שנים), עלולה לטעת תחושה כוזבת של ביטחון, במיוחד באנשים בשנות ה-40 וה-50 לחייהם.
במחקר נערכה מטה-אנליזה מתוך נתונים של יותר מ-254,000 נשים וגברים, לבנים ושחורים, ב-18 מקרי עוקבה, ב-50 השנים האחרונות.
נמצא כי לאנשים בגיל העמידה בעלי שני גורמי סיכון ומעלה היה סיכון רב יותר לתמותה קרדיו-וסקולארית, אוטם שריר הלב ושבץ מוחי במהלך חייהם.
לבעלי פרופיל מיטבי של גורמי סיכון בגיל 55 (רמת כולסטרול כללי מתחת ל-180 מ"ג/דציליטר, לחץ דם נמוך מ-120/80 מ"מ כספית, היעדר עישון והיעדר סוכרת) נמצא סיכון נמוך משמעותית למוות קרדיו-וסקולארי עד גיל 80, לעומת בעלי שני גורמי סיכון ומעלה (4.7% לעומת 29.6% בגברים, 6.4% לעומת 20.5% בנשים). כמו כן, לבעלי הפרופיל מיטבי נמצא סיכון נמוך למחלת לב כלילית ולשבץ מוחי, לעומת בעלי שני גורמי סיכון ומעלה.
המחקר הראה גם כי הירידה בשיעור התחלואה הקרדיו-וסקולארית בעשורים האחרונים נובעת משינוי בשכיחות גורמי הסיכון, ולא מטיפול טוב יותר. עישון ורמות כולסטרול פחתו בתקופה זו בשל שינויים התנהגותיים של האוכלוסייה. אולם בתוך הקבוצה בעלת גורמי הסיכון לא השתנה במשך הזמן הסיכון ארוך הטווח למחלה קרדיו-וסקולארית, ולכן מניעת התפתחות גורמי הסיכון יעילה יותר מטיפול בתוצאותיהם.

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1012848

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©