שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 64 > אכילת פירות הדר עשויה להוריד את הסיכון לשבץ אצל נשים
פברואר 2012 | גיליון מס' 64 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

אכילת פירות הדר עשויה להוריד את הסיכון לשבץ אצל נשים


Dietary Flavonoids and Risk of Stroke in Women

בכתב העת Stroke השייך ל-American Heart Association מדווח כי אכילת פירות הדר, ובמיוחד תפוזים ואשכוליות, יכולה להפחית שבץ מוחי איסכמי בנשים.
מחקרים קודמים הראו כי צריכה מוגברת של פירות וירקות, ובמיוחד צריכת ויטמין C, קשורה בסיכון מופחת לשבץ מוחי.
המחקר הפרוספקטיבי הנוכחי נעזר במידע ממחקר ה-Nurse's Health Study, שכלל 69,622 נשים במעקב של 14 שנים, שבמהלכו הנשים דיווחו על המזון שצרכו.
החוקרים בדקו קשר בין 6 תת סוגים של פלבונואידים שנצרכו בתפריט: Flavanones, Anthocyanins, Flavan-3-Ols, Flavonoid Polymers, Flavonols ו- Flavone לבין סיכון לשבץ מוחי כללי או איסכמי או המורגי.
הפלבונואידים הם מרכיבים הקיימים בפירות, בירקות, בשוקולד כהה וביין אדום, ונחשבים כאחראים לחלק מהמנגנון המגן באמצעות פעילותם המטיבה את תפקוד כלי הדם ופעילותם הנוגדת דלקת.
לא נמצא קשר מטיב בין צריכה כוללת של פלבונואידים ובין סיכון לשבץ, אולם נמצא שלנשים שאכלו כמות גדולה יותר של פלבונואידים בפירות הדר יש סיכון מופחת ב-19% לאירוע מוחי איסכמי, לעומת נשים שצרכו את הכמות הקטנה ביותר.
מקור הפלבונואידים היה בעיקר מתפוזים וממיץ תפוזים (82%) ומאשכוליות וממיץ אשכוליות (14%).
עם זאת, ההמלצה היא להגביר את צריכת הפירות ולא את צריכת המיצים, בשל תכולת הסוכר הגבוהה במוצרים המסחריים.
יש לציין כי מחקרים קודמים מצאו ממצאים שונים, מחקר אחד, למשל, לא מצא קשר בין פירות צהובים וכתומים ובין סיכון לשבץ, ומצא גם שאכילת פירות לבנים כאגס ותפוח מפחיתה סיכון. מחקר אחר מצא כי נשים שצרכו כמות גבוהה ביותר של נוגדי חימצון, כמחציתם מפירות ומירקות, היו בעלות סיכון מופחת לשבץ.
דרושים עוד מחקרים לאישור ממצאי המחקר הנוכחי.http://stroke.ahajournals.org/content/early/2012/02/23/STROKEAHA.111.637835

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©