שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 64 > האופן בו ויטמין D מונע דלקתיות
פברואר 2012 | גיליון מס' 64 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

האופן בו ויטמין D מונע דלקתיות


Vitamin D Inhibits Monocyte/Macrophage Proinflammatory Cytokine Production by Targeting MAPK Phosphatase-1

מעריכים כי לכמיליארד איש בעולם יש חוסר בויטמין D. נמצא קשר בין חוסר בויטמין D לבין מחלות דלקתיות שונות, אולם המנגנון שגורם לירידה בדלקת לא היה מובן.
בשנים האחרונות ידוע כי בעלי מחלות דלקתיות כרוניות כמו אסטמה, סכרת, ארתריטיס וסרטן ערמונית, שחסר להם ויטמין D יכולים להרוויח מהעלאת רמת הויטמין D שלהם מעל ל-ng/ml 30.
ההנחיות כיום ממליצות על שמירת רמה מינימלית של ng/ml 20 של ויטמין D בדם, אולם ישנו ויכוח על הרמות המיטביות.
ה-Journal of Immunology מדווח כי חוקרים מצאו הסבר מולקולרי לכך שויטמין D מונע דלקת.
במחקר, תאי דם הומנים לבנים, מסוג מונוציטים, הושרו עם רמות שונות של ויטמין D, ואז נחשפו למולקולת ליפופוליסכריד, הנמצאת לרוב בדפנות תאים חיידקים וגורמת לדלקת חזקה.
תאים שגדלו ללא ויטמין D ותאים שהושרו עם תמיסה של ויטמין D בריכוז 15 ng/ml ייצרו רמות גבוהות של ציטוקינים IL-6 ו-TNF-alpha, שהם שחקנים חשובים בדלקת.
תאים שהושרו עם ויטמין D בריכוז 30 ng/ml או ריכוז גבוה יותר הראו תגובה מופחתת משמעותית לליפופוליסכריד. עיכוב הדלקת המירבי קרה ברמת ויטמין D של 50 ng/ml.
החוקרים מצאו אתר חדש שבו נקשר רצפטור לויטמין D ישירות ל-DNA ומפעיל גם בשם MKP-1, המעכב את השרשרת הדלקתית שמעורר הליפופוליסכריד, כולל מולקולה בשם P38 שמעלה רמות IL-6 ו-TNF-alpha.http://www.jimmunol.org/content/188/5/2127.abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©