שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > עדכוני חדשות - גליון מס' 65 > מצבי עקה יוצרים תגובה דלקתית הגורמת לתחלואה אצל מבוגרים הסובלים מחוסר שינה
מרץ 2012 | גיליון מס' 65 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון

מצבי עקה יוצרים תגובה דלקתית הגורמת לתחלואה אצל מבוגרים הסובלים מחוסר שינה


Sleep Disturbance and Older Adults' Inflammatory Responses to Acute Stress

מחקר מצא כי במבוגרים בעלי הפרעות בשינה, מערכת החיסון מגיבה לעקה ביצירת רמת דלקת מוגברת, העלולה להעלות סיכון לבעיות בריאות. החוקרים מציינים כי הקשר שנמצא אינו תלוי בגורמים כמו דיכאון, בדידות ותפישת עקה.
המחקר כלל 45 נשים ו-38 גברים בריאים בגיל ממוצע של 61 שנים. המשתתפים השלימו שאלון של איכות השינה, תפישת עקה, בדידות ושימוש בתרופות.
27% מהם הוגדרו כבעלי שינה לא טובה. בעלי שינה לא טובה דיווחו על יותר תסמיני דיכאון, יותר בדידות ותפישת עקה מוגברת לעומת בעלי שינה טובה.
הנחקרים נדרשו לעבור בחינה מילולית ובחינת זיכרון, שכללו שאלות ששימשו כגורם עקה.
נלקחו מהם דגימות דם לפני הבחינה ומיד לאחר תחילתה, ועוד 3 פעמים בהפרש של שעה זו מזו, ונבדקו בהן רמות IL-6 בדם - חלבון המיוצר במצבי דלקת.
לפני תחילת הבחינה לא היו הבדלים ברמת IL-6 בין שתי הקבוצות, אולם בתגובה לבחינה בעלי שינה לא טובה העלו עד פי 4 את רמת IL-6 בדמם, לעומת בעלי שינה טובה, ולכן נמצאו בסיכון מוגבר לתחלואה קרדיווסקולארית, לסוכרת, למחלות פסיכיאטריות, לתמותה ועוד.
לא נמצא הבדל בהצלחה בבחינה בין שתי הקבוצות, אולם אלו שישנים בצורה לא טובה היו במצב רוח ירוד יותר לאחר הבחינה.
הממצאים מצטרפים לעדויות המצטברות לכך ששינה לא טובה מהווה גורם סיכון בלתי תלוי למצב מנטלי ירוד ולבריאות ירודה.
אנשים מבוגרים רגישים במיוחד לשינה לא טובה, בשל שינויים בויסות דלקת ושינויים בשינה הקשורים בגיל.http://journals.lww.com/ajgponline/pages/articleviewer.aspx?year=9000&issue=00000&article=99576&type=abstract

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©